Zapalenie pęcherza - jak sobie z nim poradzić?

Zapalenie pęcherza - jak sobie z nim poradzić?

zakażenie dróg moczowych drogi moczowe zapalenie układu moczowego

Trzeba wiedzieć, że jeśli chodzi o problemy z pęcherzem są one takim kłopotem, który często do nas wraca i jego ostateczne zwalczenie może być bardzo trudne. Dlatego bardzo ważne będzie stosowanie działań profilaktycznych. 

Za zapalenie pęcherze i inne stany zapalne układu moczowego w zdecydowanej większości przypadku będą odpowiadać bakterię E.coli. Żyją one w naszym organizmie w jelicie grubym, jednak wtedy nie sprawiają nam problemów. Jeśli zostają one przeniesione w okolicę cewki moczowej, trzeba się spodziewać, że powędrują dalej do pęcherze i będzie się to wiązało z pojawieniem się zapalenia, którego skutki dla naszego organizmu są niezwykle przykre. 

Profilaktyka to bardzo ważna sprawa

Każdego dnia powinniśmy pamiętać o tym, by stosować się do tego co radzą nam lekarze. Chodzi o to, by minimalizować ryzyko, że będą się pojawiać stany zapalne. Dlatego bardzo ważne jest opróżnianie pęcherza. Nie można chodzić do toalety w biegu, gdyż nie przywiązujemy do tego większej wagi co jest wielkim błędem w opinii lekarzy. W momencie, gdy w pęcherzu pozostaje nawet niewielka ilość moczu może się okazać, że będą szybko mnożyć się tam również bakterię. Ważna sprawa to również mycie okolic intymnych do czego należy wykorzystywać specjalne płyny. Nie będą one doprowadzać do niszczenia flory bakteryjnej. Jednocześnie powinniśmy unikać kąpieli w wannie. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie prysznic. Jeśli stosuje się antykoncepcję nie poleca się w przypadku takich zapaleń globulek dopochwowych, które mogą znacząco zwiększać ryzyko powrotu takiego zapalenia. Stosować można również specjalną szczepionkę, dzięki której pojawi się większa odporność na bakterię E.coli. Trzeba jednak przed zastosowaniem udać się do lekarza i z nim to skonsultować. 

Leczenie domowe 

Infekcja pęcherza w organizmie bardzo szybko daje o sobie znać. Pojawia się bowiem wyjątkowe parcie na pęcherz, z którym trudno sobie poradzić, gdyż oddajemy mało moczu i to staje się bolesne dla nas. Niekiedy pojawia się przy tym również ból w podbrzuszu. Dlatego, jeśli tylko pojawiają się objawy trzeba jak najszybciej zareagować. Na samym początku można stosować jedynie domowe rozwiązania. Oczywiście pod warunkiem, gdy częste oddawanie moczu i lekki ból to jedyne objawy. Jeśli pojawia się gorączka trzeba udać się do lekarza. W tym okresie najlepiej spożywać duże ilości płynów. Do wody warto dodawać cytrynę lub też żurawinę. Będą one wpływać na to, że odczyn moczu będzie kwaśny i co za tym idzie rozmnażanie się bakterii zostanie zatrzymane a one same wypłukane z pęcherza. Warto dodatkowo brać sprzedawane bez recepty tabletki z wyciągiem z żurawiny. 

Konieczna wizyta u lekarza 

Jeśli w moczu będzie pojawiać się krew, bądź też będzie gorączka trzeba bardzo szybko udać się do lekarza. Jeśli domowe sposoby nie będą w stanie pomóc taka wizyta również będzie konieczna. Najczęściej lekarz będzie mógł wtedy zlecić posiew z moczu a niekiedy przeprowadzi również badanie usg całego układu. Niekiedy stosuje się urografię, by sprawdzić czy mocz nie zalega w pęcherzu i nie wzmaga stanu zapalnego.

Ranking zamienników Najlepsze produkty - zapalenie układu moczowego

Herbata Słodka Żurawina

5.01 opinii:
Warto, by ciecierzyca zagościła w każdej polskiej kuchni, gdyż to naturalny lek na wiele...
Zobacz ofertę

Urofort

4.85 opinii:
Urofort to produkt leczniczy dostępny w postaci płynu doustnego. Wskazaniem do stosowania...
Zobacz ofertę

Sok Z Żurawiny

4.85 opinii:
Żurawina – mały owoc z wielkim potencjałem Żurawina to mały, wiecznie zielony krzew,...
Zobacz ofertę

Lacto Lady

4.85 opinii:
Tabletki Lacto Lady to suplement diety rekomendowany do stosowania dla prawidłowego...
Zobacz ofertę

Żuravit

4.754 opinii:
Żuravit to suplement diety w postaci kapsułek do stosowania wspomagającego przy stanach zapalnych...
Zobacz ofertę

Urosept

4.710 opinii:
Produkt leczniczy Urosept jest preparatem dostępnym bez recepty,...
Zobacz ofertę

Nefrobonisol

4.65 opinii:
Nefrobonisol to lek roślinny złożony dostępny w postaci płynu. Nefrobonisol jest przeznaczony do...
Zobacz ofertę

NO-SPA Comfort

4.3241 opinii:
Lek NO-SPA Comfort to produkt wykorzystywany w leczeniu skurczu mięśni gładkich –...
Zobacz ofertę

Urosal

4.3113 opinii:
Urosal to produkt leczniczy dostepny w postaci tabletek. Wskazaniem do stosowania niniejszego...
Zobacz ofertę

Treści znajdujące się w serwisie supple.pl powstały po to, aby polepszyć kontakt jego Użytkownika z lekarzem, a nie po to, aby go zastąpić. Wynika to z informacyjno-edukacyjnego charakteru serwisu. Jeszcze przed zastosowaniem się do porad opartych na wiedzy specjalistycznej, w tym zwłaszcza medycznej, a zawartych w prowadzonym przez nas Serwisie wskazane jest bezwzględne zasięgnięcie opinii lekarza. Administrator nie ponosi konsekwencji wynikających z praktycznego wykorzystania zawartych w Serwisie informacji.