Yerba Mate? Na zdrowie!

Yerba Mate? Na zdrowie!

Dodano: 25-09-2017

koncentracja odchudzanie oczyszczanie organizmu yerba mate

Yerba Mate mylnie bywa nazywana herbatą. Jest to bowiem napój przyrządzany z gałązek i liści ostrokrzewu paragwajskiego, a przybył w nasze strony z Ameryki Południowej. Czym więc różni się od tradycyjnej herbaty? Przede wszystkim sposobem, w jaki wyrabia się napar. W przypadku Yerba, ¾ objętości pojemnika zajmuje susz, który, po wypiciu, można zalewać jeszcze kilka razy. Od herbaty odróżnia ją też gorzkawy smak, do którego można się przyzwyczaić. Mimo że jest to zupełna nowość na europejskim rynku, to jednak już znalazła grono zwolenników i może się pochwalić licznymi zaletami wynikającymi ze spożywania.

Alternatywa dla kawoszy

Poranna kawa, która ma postawić na nogi? Wszyscy znamy tę opowieść i znamy też jej finał. Poza znikomym efektem pobudzenia pozostawia odbarwienia na zębach, nieprzyjemny zapach z ust, a pita na czczo doprowadza do rozdrażnienia żołądka. Dobra wiadomość dla wszystkich uzależnionych od codziennego spożywania kawy: Yerba Mate nie tylko eliminuje uczucie znużenia, ale też nie podrażnia narządów i nie wypłukuje magnezu z organizmu. Dodatkowo zawiera sporo witamin, między innymi A, C, E, witamin z grupy B i minerałów takich jak mangan bądź potas. Podobnie jak kawa, napar ten zawiera kofeinę, jednak jego składniki neutralizują jej negatywne skutki i nie powoduje uzależnienia, nie zaburza również snu. Z tego powodu picie Yerba Mate polecane jest wszystkim kawoszom.

Oczyść organizm od wewnątrz

Innym walorem spożywania tego specyfiku są jego właściwości oczyszczające i odchudzające. Podobnie jak zielona herbata, Yerba Mate wspomaga procesy przemiany materii, podkręca metabolizm, niweluje uczucie głodu i skutecznie pomaga w utracie zbędnych kilogramów. Co więcej pomaga usuwać toksyny z organizmu, co pozytywnie wpływa na samopoczucie jednostki. Przy okazji poruszania tej kwestii warto też zauważyć, że ten niezwykły susz jest także dobrym przeciwutleniaczem, dzięki czemu spowalnia proces starzenia się komórek. Obniża poziom złego cholesterolu, ciśnienie krwi, poprawia wydajność układu krążenia  i usprawnia pracę żołądka i jelit.

W serwisie Supple.pl znajdziesz także inne suplementy, które moga przyczynić się do odtruwania organizmu ze szkodliwych substancji. Wyrobami najwyżej ulokowanymi w naszym rankingu produktów w kategorii oczyszczania są babka plesznik i czystek. Na liście można znaleźć jednak wiele innych o podobnych właściwościach. Zachęcamy do zapoznania się z naszym portalem i regularnego odwiedzania.

Skup się!

Problemy z koncentracją? Nigdy więcej. Bardzo dużo mówi się o tym, że Yerba Mate stymuluje pracę mózgu, ponieważ wyostrza i rozjaśnia umysł, poprawia jakość i wydajność pracy, co przekłada się na osiągane efekty. Dodatkowo obniża stres i pomaga w walce z depresją i innymi zaburzeniami o podłożu psychicznym. Z czego to wynika? Picie Yerba Mate uspokaja, wprowadza w stan wyciszenia i skupienia. Dobra wiadomość dla wszystkich pań: dotyczy to także zespołu napięcia przedmiesiączkowego. Można więc być spokojnym o swoją równowagę emocjonalną.


Sprawdź także: W jaki sposób poprawić pamieć i koncentrację. Skuteczne sposoby


Liczne walory opisane wyżej rekompensują goryczkę jaka towarzyszy piciu Yerba Mate. Być może wkrótce napar z tego suszu stanie się alternatywą i sposobem na każdą przypadłość. Wszechstronne działanie udowadnia, że czasami nie trzeba uciekać się do medykamentów, by wyleczyć niektóre dolegliwości, a wystarczy sięgnąć po zupełnie naturalne odpowiedniki. 

 

Treści znajdujące się w serwisie supple.pl powstały po to, aby polepszyć kontakt jego Użytkownika z lekarzem, a nie po to, aby go zastąpić. Wynika to z informacyjno-edukacyjnego charakteru serwisu. Jeszcze przed zastosowaniem się do porad opartych na wiedzy specjalistycznej, w tym zwłaszcza medycznej, a zawartych w prowadzonym przez nas Serwisie wskazane jest bezwzględne zasięgnięcie opinii lekarza. Administrator nie ponosi konsekwencji wynikających z praktycznego wykorzystania zawartych w Serwisie informacji.