Woda filtrowana - czy warto ją pić?

Woda filtrowana - czy warto ją pić?

odwodnienie organizmu woda zdrowie

Ponad połowa mieszkańców naszego kraju nie ma przekonania do picia “kranówki”.  Zazwyczaj nie podoba nam się jej smak, zapach, twardość oraz obecność w niej związków chloru. Sprawdź z nami, czy picie wody prosto z kranu jest bezpieczne dla zdrowia, czy też lepiej ją wcześniej przefiltrować.


Woda filtrowana - czy znasz jej zalety?

-  przefiltrowana woda z kranu jest czystsza.

Proces mechanicznej filtracji pozwala zatrzymać piasek i drobne zanieczyszczenia, które trafiły do wody w czasie transportu wodociągiem. W polskich domach coraz popularnie stają się filtry podzlewowe oraz dzbankowe. Obydwa rozwiązania opierają się na przepływie wody przez filtr węglowy i oczyszczają ją bardzo skutecznie.

- filtrowanie zmniejsza twardość wody.

Przefiltrowana woda z kranu jest bardziej miękka. Parząc kawę i herbatę uda nam się zaparzyć je lepiej! Dodatkowo, na herbacie nie powstanie gorzki osad i brzydki kożuch, a na kubku - ciemny nalot. Sprawdź sam! Ponadto, gotowane na bazie wody filtrowanej potrawy są smaczniejsze i zachowują bardziej intensywną barwę.

- woda filtrowana lepszy smak i zapach.

Filtrowanie wody umożliwia prawie całkowitą redukcję zawartego w niej chloru, który odpowiada za drażniący smak i zapach. Wykorzystywany w filtrach węgiel aktywowany adsorbuje, czyli pochłania z wody większość pestycydów i zanieczyszczeń organicznych, które źle wpływają na smak, zapach oraz sam wygląd wody. Te same właściwości wykorzystywane są również w medycynie, podczas leczenia biegunek i zatruć.

- filtracja wody jest ekologiczna i tania.

Filtrując wodę dbamy o środowisko naturalne! Ograniczamy plastikowe odpady, ponieważ nie musimy kupować dużych ilości wody butelkowanej. Istotnym argumentem na plus dla filtrowania jest również cena - woda filtrowana kosztuje tylko 10-20 gr. za litr, podczas gdy butelkowana – nawet 5 razy tyle!


Woda filtrowana - dla kogo?

Odpowiedź na to pytanie jest niezwykle prosta! Woda filtrowana jest dobra dla każdego – a zwłaszcza dla niemowląt i dzieci, kobiet w ciąży, seniorów oraz osób z osłabioną odpornością. Najzdrowiej pić ją z cytryną (więcej informacji znajdziesz tutaj). 


Wnioski są proste – filtrujmy wodę! To rozwiązanie nie tylko wygodne, ale i ekonomiczne. Co ciekawe, w wielu krajach, jak w Wielkiej Brytanii, Szwecji czy Norwegii, woda filtrowana serwowana jest nawet w restauracjach. Warto zatem przekonać się do jej niepodważalnych zalet. Czysta woda zdrowia doda!

Ranking zamienników Najlepsze produkty - odwodnienie organizmu

Hydronea

5.08 opinii:
Środek spożywczy specjalnego przeznaczenia...
Zobacz ofertę

Hydronea Baby

4.888 opinii:
Środek spożywczy specjalnego przeznaczenia żywieniowego Hydronea Baby...
Zobacz ofertę

Orsalit Drink

4.8132 opinii:
Orsalit Drink to dietetyczny środek spożywczy dostępny w postaci płynu do stosowania doustnego....
Zobacz ofertę

Zdrovit Litorsal

4.85 opinii:
Zdrovit Litorsal to środek spożywczy specjalnego przeznaczenia żywieniowego dostępny w postaci...
Zobacz ofertę

RIPOSTON - Alko Reset

4.577 opinii:
RIPOSTON - Alko Reset to środek spożywczy specjalnego przeznaczenia żywieniowego dostępny w...
Zobacz ofertę

Litorsal Biegunka

4.56 opinii:
Saszetki Litorsal Biegunka to środek spożywczy specjalnego przeznaczenia...
Zobacz ofertę

electroVit

4.320 opinii:
ElectroVit to suplement diety  dostępny w postaci tabletek musujących. Suplement dla...
Zobacz ofertę

Acidolit

4.1718 opinii:
Acidolit to dietetyczny środek spożywczy specjalnego przeznaczenia medycznego w postaci...
Zobacz ofertę

Orsalit

4.039 opinii:
Orsalit to dietetyczny środek spożywczy, który stosowany jest w stanach...
Zobacz ofertę

Olimp Hydrolit

3.9213 opinii:
Saszetki Olimp Hydrolit to dietetyczny środek spożywczy specjalnego przeznaczenia...
Zobacz ofertę

Treści znajdujące się w serwisie supple.pl powstały po to, aby polepszyć kontakt jego Użytkownika z lekarzem, a nie po to, aby go zastąpić. Wynika to z informacyjno-edukacyjnego charakteru serwisu. Jeszcze przed zastosowaniem się do porad opartych na wiedzy specjalistycznej, w tym zwłaszcza medycznej, a zawartych w prowadzonym przez nas Serwisie wskazane jest bezwzględne zasięgnięcie opinii lekarza. Administrator nie ponosi konsekwencji wynikających z praktycznego wykorzystania zawartych w Serwisie informacji.