Sposoby na odchudzanie po trzydziestce

Sposoby na odchudzanie po trzydziestce

odchudzanie kontrola wagi wyszczuplanie

Oczywiste jest to, że najlepszym momentem na odchudzanie jest czas, kiedy jesteśmy młodzi i pełni zapału. Co jednak, jeśli za późno przypomnimy sobie o tym, że pasowałoby zrzucić parę kilo? Doskonale wiemy, że im później zaczynamy tym gorzej, ponieważ po 30 roku życia metabolizm zwalnia i tracenie każdego kilograma może być walką z głodem i chęcią podjadania.

Możemy kombinować z tysiącami diet, jednak nie uda nam się schudnąć, jeśli nie dobierzemy takiej, która będzie odpowiednia do naszego wieku. Inne metody i sposoby żywieniowe są zalecane 20 letnim kobietom, a inne tym po 40 roku życia. Czy uda nam się pozbyć tłuszczyku i wyszczuplić ciało nie decyduje tylko sama determinacja i nasza silna wola, ale także fakt, na co organizm może sobie w danym wieku pozwolić.

Brak chęci i samozaparcia po 30-stce

Wiadomo, że im jesteśmy starsi tym bardziej nasz metabolizm spowalnia. Trudniej jest w tedy nie tylko pozbyć się toksyn z organizmu, szybciej trawić, ale również zmienić nasze nawyki żywieniowe, które piłowaliśmy przez poprzednie 30 lat. Jeśli nauczymy się odpowiednie ilości pokarmu w takich samych odstępach czasu nasz organizm sam nastawi się na odchudzanie, ponieważ nie będzie magazynował niepotrzebnych tłuszczów dzięki świadomości, że potrzebne substancje zostaną dostarczone w odpowiednim czasie. Nie musimy wszystkiego odwracać do góry nogami, wystarczy, że będziemy jeść regularnie, ale mniejsze porcje.

Nie narzucajmy zbyt dużego tempa

Każdy ma świadomość, że po ukończeniu lat 30-stu nie tylko metabolizm znacznie się osłabia, ale także wszystkie dobroczynne procesy zachodzą znacznie wolniej niż w młodym organizmie. Jeśli postanowimy podjąć się diety i ograniczyć kalorie do 1000-1500 dziennie to efekty po mniej więcej tygodniu od rozpoczęcia. Pamiętajmy także, żeby zbyt gwałtownie nie wprowadzać ścisłych diet, ponieważ, nasz organizm nie jest przyzwyczajony do takich nagłych zmian i nie będzie sobie w stanie z tym poradzić, przez co możemy uzyskać całkowicie odwrotny efekt naszej diety.

Jednak u każdego wszelkie zmiany zachodzą inaczej. Spowolnienie metabolizmu nie musi być wcale spowodowane wiekiem, ale na przykład problemami ze zdrowiem. Jeśli więc często dokuczają nam silne zaparcia, nie powinniśmy zwlekać, ale wybrać się do odpowiedniego specjalisty.

Najczęściej popełniane błędy przez panie po 30-stce

NIEWYSTARCZAJĄCA ILOŚĆ CZASU

Będąc w wieku 30 lat, albo nasza kariera zawodowa zaczyna się doskonale rozwijać i walczymy o awans, albo jesteśmy zapracowanymi matkami nie mając czasu dla siebie. Nie jest to oczywiście złe, ale z braku casu zwyczajnie zapominamy o tym, że powinniśmy dbać nie tylko o zdrowie dzieci czy firmy, ale przede wszystkim swoje. Nie tylko zaniedbujemy obowiązek czytania składów produktów, ale także z przepracowania nie mamy, kiedy spokojnie siąść i zjeść, więc przez cały dzień tego nie robimy, a na wieczór zaczynamy zapychać się różnymi świństwami typu fast food.

ZBYT MAŁA ILOŚĆC WARZYW W POSIŁKACH

Większość kobiet po 30-stce lubi jeść warzywa oraz owoce jednak bardzo mała ilość może powiedzieć, że zjada je systematycznie z dnia na dzień. Myślimy, że zapewniamy sobie porcję witamin poprzez znikome ilości warzyw we wszelkich śmieciowych posiłkach typu instant. Jednak to nie wystarcza, a nasz organizm potrzebuje mikroelementów i witamin, które zawierają jedynie surowe, nieprzetworzone warzywa.

ZWYCZAJE ŻYWIENIOWE

Czego pozbyć się z diety gorzej niż słodyczy? Przede wszystkim przyzwyczajeń żywieniowych. Nasz organizm jest przyzwyczajony do picia małych ilości wody, opuszczania posiłków lub nie jedzenia całymi dniami, do głodówek, a później obżerania się, czym popadnie na wieczór lub buszowania w lodówce po nicach. Przyzwyczajamy się także do braku urozmaiceń w diecie i jedzenie ciągle tych samych posiłków. Musimy pamiętać, że dieta nie powinna każdego dnia składać się z tych samych dań, ale powinna być zróżnicowana i bogata w witaminy dostarczane w warzywach. Jakie więc powinny być przyzwyczajenia? Przede wszystkim pozytywne i pełne witamin. Mimo iż, wydaję się trudne, to jest to do zrobienia.
 

 

Ranking zamienników Najlepsze produkty - odchudzanie

Amlan FORTE

4.9367 opinii:
Amlan FORTE to naturalny suplement diety dostępny w postaci kapsułek do przyjmowania doustnego....
Zobacz ofertę

Fitt spray PRO

4.9188 opinii:
23.05.2018 r. produkt Fitt spray PRO został laureatem nagrody magazynu...
Zobacz ofertę

Figura +40

4.888 opinii:
Figura +40 to suplement diety wspomagający odchudzanie, przeznaczony w...
Zobacz ofertę

Błonnik z ananasem + Chrom

4.888 opinii:
Tabletki Błonnik z ananasem + Chrom to suplement diety dedykowany osobom odchudzającym...
Zobacz ofertę

African MANGO

4.88128 opinii:
African MANGO to naturalny suplement diety dostępny w postaci kapsułek. Produkt ten polecany...
Zobacz ofertę

Shape Up - Thermogenic

4.8554 opinii:
Shape Up - Thermogenic to termogeniczny spalacz tłuszczu: naturalny suplement diety dostępny w...
Zobacz ofertę

Zielony jęczmień Produkt Bonifraterski

4.836 opinii:
Zielony jęczmień Produkt Bonifraterski to suplement diety, który...
Zobacz ofertę

Olimp Zielona Herbata Ekstrakt

4.836 opinii:
Kapsułki Olimp Zielona Herbata Ekstrakt to suplement diety przeznaczony dla...
Zobacz ofertę

Silvets

4.836 opinii:
Kapsułki Silvets to suplement diety wspomagający odchudzanie i wyszczuplanie ciała...
Zobacz ofertę

Naturalny Młody Jęczmień

4.836 opinii:
Naturalny Młody Jęczmień to suplement diety w postaci kapsułek. Produkt wspomaga pracę jelit...
Zobacz ofertę

Treści znajdujące się w serwisie supple.pl powstały po to, aby polepszyć kontakt jego Użytkownika z lekarzem, a nie po to, aby go zastąpić. Wynika to z informacyjno-edukacyjnego charakteru serwisu. Jeszcze przed zastosowaniem się do porad opartych na wiedzy specjalistycznej, w tym zwłaszcza medycznej, a zawartych w prowadzonym przez nas Serwisie wskazane jest bezwzględne zasięgnięcie opinii lekarza. Administrator nie ponosi konsekwencji wynikających z praktycznego wykorzystania zawartych w Serwisie informacji.