Spalanie kalorii podczas przygotowań do Świąt

Spalanie kalorii podczas przygotowań do Świąt

Dodano: 11-12-2017

święta odchudzanie

Święta Bożego Narodzenia to niepowtarzalny i wyjątkowy czas. Wszystkich przepełnia uczucie radosnego oczekiwania... Każda z nas chciałaby w Święta być zrelaksowana, uśmiechnięta i prezentować się jak najlepiej. W okresie przedświątecznym zapobiegliwe Strażniczki Domowego Ogniska zaczynają się jednak niepokoić, czy dadzą radę zdążyć ze wszystkim i dodatkowo zadbać jeszcze o siebie oraz swoją sylwetkę. Podpowiadamy, jak najłatwiej spalić kalorie w trakcie przygotowań do Świąt – i to mimochodem!

200 kalorii w 30 minut podczas mycia okien

Niektóre Panie Domu nie wyobrażają sobie Świąt bez lśniących i wypucowanych okien. Jeśli zabierzesz się za to zadanie już na początku grudnia, zapewnisz sobie intensywną rozgrzewkę do reszty przedświątecznych zadań.

220 kalorii w 30 minut podczas mycia podłogi

Jeśli nie przepadasz za myciem podłogi, możesz uznać to za świetny substytut siłowni. Jeśli włączysz do tego energetyczną muzykę, może okazać się to nawet całkiem dobrą “rozrywką”:)

120 kalorii w 30 minut podczas odkurzania

Odkurzanie podłóg to również wyczerpujące zadanie. Ale niechciane kalorie, które znikają podczas tego zadania – i to bez zbędnego rozmyślania o nich, są tego warte!


Przeczytaj także: "8 Popularnych Ćwiczeń, Które Nie Są Warte Twojego Czasu."


230 kalorii w 30 minut podczas dekorowania domu

Dekorowanie domu na Święta to nie lada gratka. Rozwieszanie kolorowych lampek, ubieranie choinki, ustawianie dekoracji...wszystkie te czynności wymagają trochę zachodu. I energii!

130 kalorii w 30 minut podczas pakowania prezentów

Sztuką jest nie tylko trafne dobranie prezentów dla bliskich osób, ale również odpowiednie ich zapakowanie! Jeśli nie idziesz “na skróty” wkładając podarunki do gotowych, świątecznych torebek, a wkładasz trochę serca oraz czasu (jak i potu) w tę czynność, nawet nie zauważysz, jak ubędzie Ci kalorii.

300 kalorii w 30 minut podczas wyprawy po choinkę

Wycieczka po choinkę to nie tylko wspaniała przygoda, ale także wyzwanie energetyczne. Nawet jeśli nie zajmujesz się tym sama! A przepiękny zapach świeżego igliwia nastroi Cię pozytywnie do dalszych, czekających na Ciebie wyzwań.

220 kalorii w 30 minut podczas przedświątecznych zakupów

W dzisiejszych czasach większość prezentów można swobodnie wybrać i kupić przez internet. Ale jeśli planujesz “pobiegać” za pewnymi rzeczami bądź własnoręcznie donieść do domu kilka siatek z produktami spożywczymi z pobliskiego marketu – nie zdziw się, jeśli po kilku takich rundach odnotujesz spadek wagi.

150 kalorii w 30 minut podczas pieczenia

Przygotowywanie świątecznych wypieków to wspaniała możliwość na gratisowy fitness. Zwłaszcza, kiedy zabierasz się do wyrabiania ciasta drożdżowego lub wałkowania ciasta na pierniki...

150 kalorii w 30 minut podczas zmywania

Jeśli nie jesteś szczęśliwą posiadaczką zmywarki lub mycie świątecznej zastawy dla całej rodziny przerasta jej gabarytowe możliwości – nie martw się, lecz potraktuj to jako świetną okazję do rozprawienia się z nadprogramowymi kaloriami! Podczas intensywnego zmywania już w kilka chwil stracisz ich całkiem sporo!

130 kalorii w 30 minut podczas lepienia bałwana

Przedświąteczne porządki i przygotowania wigilijnych potraw to nie wszystko! Postaraj się spędzić trochę czasu z całą rodziną na świeżym powietrzu. Jeśli zima sypnie śniegiem, wszyscy na pewno ucieszą się na wspólne lepienie bałwana. A jeśli dołączycie do tego bitwę na śnieżki, radość (a także ilość spalonych kalorii) zdecydowanie wzrośnie!


Ogrom przedświątecznych zadań nie musi być pasmem nieciekawych zadań do wykonania. Przy pozytywnym nastawieniu, racjonalnym planie działania oraz niesłabnącym zaangażowniu z całą pewnością uda Ci się zdążyć ze wszystkim! Oprócz tego czynności związane z przygotowaniami do Świąt zadziałają lepiej niż niejedna dieta oraz wizyty na siłowni...Tak więc nie zwlekaj – zacznij już dziś, a w czasie Bożego Narodzenia ciesz się dobrą formą i spokojnym czasem w otoczeniu bliskich Ci osób.

Treści znajdujące się w serwisie supple.pl powstały po to, aby polepszyć kontakt jego Użytkownika z lekarzem, a nie po to, aby go zastąpić. Wynika to z informacyjno-edukacyjnego charakteru serwisu. Jeszcze przed zastosowaniem się do porad opartych na wiedzy specjalistycznej, w tym zwłaszcza medycznej, a zawartych w prowadzonym przez nas Serwisie wskazane jest bezwzględne zasięgnięcie opinii lekarza. Administrator nie ponosi konsekwencji wynikających z praktycznego wykorzystania zawartych w Serwisie informacji.