Skuteczne patenty na poprawę pamięci

Skuteczne patenty na poprawę pamięci

cynk witamina e pamięć koncentracja nauka mózg

Czy zdarza się, że zapominasz o czymś w najmniej odpowiednim momencie? Albo posiadasz dobrą pamięć, którą chcesz jeszcze poprawić? Zapewnij sobie i swojemu mózgowi skuteczny trening. Zapoznaj się z 5 prostymi wskazówkami, dzięki którym istotnie poprawisz pamięć i koncentrację.

 

1. Wysypiaj się

Staraj się przesypiać każdej nocy tyle godzin, ile potrzebujesz dla normalnego funkcjonowania. Odpuść oglądanie filmów do późna lub zajmowanie się nieistotnymi sprawami. Jeśli zależy Ci na dobrej kondycji, szybkiej nauce i świetnej pamięci, absolutnie nie warto rezygnować ze snu. Przewietrz sypialnię przed pójściem spać - świeże powietrze dotleni Twój mózg i zapewni spokojny wypoczynek.

 

2. Czytaj książki

Aby utrzymać umysł w dobrej formie, należy nieustannie się uczyć. Nie chodzi tu wcale o żmudne wertowanie wielostronicowych pozycji. Wystarczy zaledwie 15 minut z książką, aby zapewnić neuronom tworzenie nowych i trwałych połączeń. Możesz również wykorzystać dojazdy do pracy na słuchanie audiobooków lub naukę języków obcych. Możliwości są nieskończone...

 

3. Rozwijaj kreatywność

Nie marnuj zdolności własnego mózgu. Spróbuj zainteresować się twórczym hobby, jak na przykład rysowaniem, śpiewaniem, czy też grą na instrumentach muzycznych. Warto wykorzystać sztukę do ćwiczenia swojej pamięci. Przyjemne z pożytecznym!


4. Uporządkuj codzienne zadania

Nie chwytaj wielu srok za ogon. Gdy zajmujesz się wieloma rzeczami jednocześnie, łatwo dojść do momentu, w którym pamięć zaczyna być przeciążona. Spróbuj delegować zadania, które mogą przejąć inni, a które zaśmiecają Twój plan dnia. Pamiętaj, że procesy pamięciowe zyskują przy wypoczętym umyśle.

 

5. Skomponuj dietę dobrą dla mózgu

Sprawdź czy spożywasz posiłki, które zawierają wszystkie składnik sprzyjające poprawie pamięci. Wybieraj produkty bogate w cynk, jak np. pestki dyni, ostrygi czy sezam. Poprawi to sprawność intelektualną, pozwoli zapobiec również rozwojowi demencji. Wspaniałym pokarmem dla Twojego intelektu są orzechy włoskie, dostarczają bowiem wit. E. Witaminy, która zmiata z organizmu wolne rodniki odpowiedzialne za uszkadzanie komórek i tkanek - w tym również tkanki nerwowej. 

 

Aby usprawnić pamięć wcale nie są potrzebne duże zmiany, które wywrócą nasze życie oraz ustalony plan dnia “do góry nogami”. Potrzeba jedynie chęci i systematyczności, aby cieszyć się jak najdłużej świetną kondycją psychiczną. Powodzenia!

Ranking zamienników Najlepsze produkty - pamięć

Mind Up - Energy for mind

5.06 opinii:
Suplement diety Mind Up - Energy for mind to naturalny produkt dostępny w postaci kapsułek....
Zobacz ofertę

Olimp Żeń-Szeń Vita-Complex

4.899 opinii:
Olimp Żeń-Szeń Vita-Complex to suplement diety dostępny w postaci kapsułek, który jest w...
Zobacz ofertę

Lecytyna 300

4.836 opinii:
Kapsułki Lecytyna 300 to suplement diety wskazany do stosowania jako uzupełnienie codziennej diet...
Zobacz ofertę

REVITASENS

4.8377 opinii:
Revitasens to suplement diety dostępny w postaci kapsułek, przeznaczony dla...
Zobacz ofertę

Venoforton

4.7117 opinii:
Venoforton to roślinny produkt leczniczy dostępny w postaci płynu doustnego. Niniejszy preparat...
Zobacz ofertę

Bilobil kapsułki

4.638 opinii:
Bilobil to lek w formie kapsułek, do stosowania w zaburzeniach krążenia obwodowego...
Zobacz ofertę

Galomega Formula IQ

4.610 opinii:
Galomega Formula IQ to suplement diety w postaci kapsułek elastycznych, które mogą...
Zobacz ofertę

Ginkgo Biloba tabletki

4.577 opinii:
Ginkgo Biloba to suplement diety w postaci tabletek. Wskazaniem do stosowania suplementu diety...
Zobacz ofertę

Revitanerw Junior

4.569 opinii:
Revitanerw Junior to suplement diety dostępny w postaci miękkich kapsułek dla dzieci powyżej 3....
Zobacz ofertę

Lecytyna Forte 1200 mg

4.4511 opinii:
Lecytyna Forte 1200 mg to suplement diety dla rekonwalescentów oraz osób żyjących w...
Zobacz ofertę

Treści znajdujące się w serwisie supple.pl powstały po to, aby polepszyć kontakt jego Użytkownika z lekarzem, a nie po to, aby go zastąpić. Wynika to z informacyjno-edukacyjnego charakteru serwisu. Jeszcze przed zastosowaniem się do porad opartych na wiedzy specjalistycznej, w tym zwłaszcza medycznej, a zawartych w prowadzonym przez nas Serwisie wskazane jest bezwzględne zasięgnięcie opinii lekarza. Administrator nie ponosi konsekwencji wynikających z praktycznego wykorzystania zawartych w Serwisie informacji.