Przydatne akcesoria na siłowni

Przydatne akcesoria na siłowni

sport siłownia kulturystyka

Najprostszy i najbardziej czytelny podział sprzętu to trzy grupy: maszyny aerobowe, urządzenia siłowe i akcesoria w strefie ciężarów wolnych, jak sztangi i hantle do podnoszenia. Każdy rodzaj sprzętu przynosi inne korzyści. Ogólnie jednak bieżnia czy rowerek stacjonarny pozwalają spalać kalorie, pozostałe maszyny zaś zwiększają masę mięśniową.

Spalamy kalorie - jakie urządzenia pomagają?

Każda sesja treningu na sprzętach aerobowych to minimum 30 minut. Dobrze zacząć trening od bieżni. Nie musimy być jakoś specjalnie zaawansowani, bo można ustawić tempo odpowiednie dla naszej kondycji. Bieg poprawia wydolność organizmu, wzmacnia nogi, pośladki i brzuch.

Te same efekty uzyskamy, korzystając z rowerka. Jazda jest taka sama jak na tradycyjnym sprzęcie, lecz pamiętajmy, by przed rozpoczęciem treningu zadbać o jego ustawienie. Rowerek bardzo efektywne spala tłuszcz, pozwala też rozbudować mięśnie nóg i pośladków.

Jeśli zależy nam przede wszystkim na mięśniach nóg i pośladków, to korzystajmy ze steppera. Taka aktywność wydaje się łatwa, ale już po piętnastu minutach treningu czujemy, że nasze ciało jest innego zdania. Mocno się spocimy, ale przecież o to chodzi, prawda?

Budujemy masę mięśniową - z czego korzystać?

Jak chcemy zbudować masę mięśniową, to korzystamy z innych przyrządów, takich, które przynoszą szybkie efekty. Podstawą jest ławka do robienia brzuszków. Są różne modele, ale każda działa tak samo - wzmacnia mięśnie brzucha.

Kolejnym urządzeniem jest stacjonarna poręcz. To wysoki sprzęt z poręczami, jakie znajdują się na wysokości ramion. Dzięki oparciu przedramion na poręczach możemy podnosić nogi, jednocześnie ćwicząc mięśnie brzucha. Poręcze mają jednak i inne zastosowania, bo pomagają też we wzmacnianiu rąk przez podnoszenie i opuszczanie ciężaru ciała.

Każdy, kto marzy o pięknych mięśniach, powinien korzystać z wyciągów, czyli stalowych lin przymocowanych drążków. Podczas treningu przyciągamy je do siebie, a to sprawia, że pracują mięśnie pleców, barków i ramion. Wyciągi działają na całe ciało, bo mamy modele na mięśnie grzbietu, ramion i klatki piersiowej (wyciągi górne), jak i na mięśnie ramion (wyciągi dolne).

Między kolejnymi wizytami na siłowni warto o formę zadbać także w domu. Wyżej wymienione urządzenia z łatwością możemy skompletować, a potrzebny sprzęt znajdziemy na prosportowy.pl. Czy jednak ćwiczenia w domu są tym samym, co na siłowni? Ten artykuł z pewnością rozjaśni te zagadnienia: http://www.rp.pl/Inne-sporty/160729332-Cwiczenia-w-domu-czy-silowni-Wady-i-zalety.html

Ranking zamienników Najlepsze produkty - sport

Mhp Up Your Mass

5.03 opinii:
MHP Up Your Mass to odżywka węglowodanowo-białkowa wzbogacona o zdrowe tłuszcze. Dzięki...
Zobacz ofertę

Syntrax Matrix

5.01 opinii:
SYNTRAX Matrix 5.0 to światowej klasy odżywka białkowa, będąca...
Zobacz ofertę

Trec Mass Xxl

5.01 opinii:
TREC MASS XXL jest preparatem typu "gainer" wyprodukowanym na...
Zobacz ofertę

Urx Bombshell

5.01 opinii:
URX Bombshell to jeden z nielicznych produktów przedtreningowych na rynku...
Zobacz ofertę

Universal Gain Fast

5.01 opinii:
Universal Gain Fast  stanowi solidne wsparcie każdego sportowca. W składzie znajdziesz...
Zobacz ofertę

Scitec Testo Punch

5.01 opinii:
Testo Punch to zaawansowany matriks o wszechstronnym działaniu z zawartością 12-u...
Zobacz ofertę

Ihs Iron Pump

5.02 opinii:
Ihs Iron Pump suplement dla sportowców i osób aktywnych fizycznie, do stosowania...
Zobacz ofertę

Pvl Mutant Mayhem

5.01 opinii:
Mutant Mayhem to suplement diety zawierający składniki aktywne, przeznaczony dla...
Zobacz ofertę

Biotech Sterol Complex

5.01 opinii:
BioTech USA Sterol Complex zawiera witaminy, aminokwasy, lipotropiny oraz idealnie zbilansowane...
Zobacz ofertę

Firesnake Gladius

5.01 opinii:
Firesnake Gladius to profesjonalnie skomponowana, silnie skoncentrowana formuła...
Zobacz ofertę

Treści znajdujące się w serwisie supple.pl powstały po to, aby polepszyć kontakt jego Użytkownika z lekarzem, a nie po to, aby go zastąpić. Wynika to z informacyjno-edukacyjnego charakteru serwisu. Jeszcze przed zastosowaniem się do porad opartych na wiedzy specjalistycznej, w tym zwłaszcza medycznej, a zawartych w prowadzonym przez nas Serwisie wskazane jest bezwzględne zasięgnięcie opinii lekarza. Administrator nie ponosi konsekwencji wynikających z praktycznego wykorzystania zawartych w Serwisie informacji.