Przydatne akcesoria na siłowni

Przydatne akcesoria na siłowni

ćwiczenia trening sport siłownia kulturystyka

Najprostszy i najbardziej czytelny podział sprzętu to trzy grupy: maszyny aerobowe, urządzenia siłowe i akcesoria w strefie ciężarów wolnych, jak sztangi i hantle do podnoszenia. Każdy rodzaj sprzętu przynosi inne korzyści. Ogólnie jednak bieżnia czy rowerek stacjonarny pozwalają spalać kalorie, pozostałe maszyny zaś zwiększają masę mięśniową.

Spalamy kalorie - jakie urządzenia pomagają?

Każda sesja treningu na sprzętach aerobowych to minimum 30 minut. Dobrze zacząć trening od bieżni. Nie musimy być jakoś specjalnie zaawansowani, bo można ustawić tempo odpowiednie dla naszej kondycji. Bieg poprawia wydolność organizmu, wzmacnia nogi, pośladki i brzuch.

Te same efekty uzyskamy, korzystając z rowerka. Jazda jest taka sama jak na tradycyjnym sprzęcie, lecz pamiętajmy, by przed rozpoczęciem treningu zadbać o jego ustawienie. Rowerek bardzo efektywne spala tłuszcz, pozwala też rozbudować mięśnie nóg i pośladków.

Jeśli zależy nam przede wszystkim na mięśniach nóg i pośladków, to korzystajmy ze steppera. Taka aktywność wydaje się łatwa, ale już po piętnastu minutach treningu czujemy, że nasze ciało jest innego zdania. Mocno się spocimy, ale przecież o to chodzi, prawda?

Budujemy masę mięśniową - z czego korzystać?

Jak chcemy zbudować masę mięśniową, to korzystamy z innych przyrządów, takich, które przynoszą szybkie efekty. Podstawą jest ławka do robienia brzuszków. Są różne modele, ale każda działa tak samo - wzmacnia mięśnie brzucha.

Kolejnym urządzeniem jest stacjonarna poręcz. To wysoki sprzęt z poręczami, jakie znajdują się na wysokości ramion. Dzięki oparciu przedramion na poręczach możemy podnosić nogi, jednocześnie ćwicząc mięśnie brzucha. Poręcze mają jednak i inne zastosowania, bo pomagają też we wzmacnianiu rąk przez podnoszenie i opuszczanie ciężaru ciała.

Każdy, kto marzy o pięknych mięśniach, powinien korzystać z wyciągów, czyli stalowych lin przymocowanych drążków. Podczas treningu przyciągamy je do siebie, a to sprawia, że pracują mięśnie pleców, barków i ramion. Wyciągi działają na całe ciało, bo mamy modele na mięśnie grzbietu, ramion i klatki piersiowej (wyciągi górne), jak i na mięśnie ramion (wyciągi dolne).

Między kolejnymi wizytami na siłowni warto o formę zadbać także w domu. Wyżej wymienione urządzenia z łatwością możemy skompletować, a potrzebny sprzęt znajdziemy na prosportowy.pl. Czy jednak ćwiczenia w domu są tym samym, co na siłowni? Ten artykuł z pewnością rozjaśni te zagadnienia: http://www.rp.pl/Inne-sporty/160729332-Cwiczenia-w-domu-czy-silowni-Wady-i-zalety.html

Ranking zamienników Najlepsze produkty - sport

Trec Solid Mass

5.08 opinii:
Trec Solid Mass to wysokiej klasy suplement diety,...
Zobacz ofertę

Gear Mass Shock

5.06 opinii:
Gear Mass Shock, suplement diety Wielu mężczyzn marzy o atletycznej budowie ciała. Niemniej,...
Zobacz ofertę

Olimp Carbonox

5.07 opinii:
Olimp Carbonox to odżywka w postaci proszku dostępna w kilku smakach, polecana dla...
Zobacz ofertę

Olimp Whey Protein Complex

4.910 opinii:
Olimp Whey Protein Complex to środek spożywczy specjalnego przeznaczenia żywieniowego,...
Zobacz ofertę

Olimp Żeń-Szeń Vita-Complex

4.910 opinii:
Olimp Żeń-Szeń Vita-Complex to suplement diety dostępny w postaci kapsułek, który jest w...
Zobacz ofertę

Fitmiss Bcaa

4.836 opinii:
FitMiss BCAA jest produktem aminokwasowym o doskonałej formule. Suplement chroni mięśnie...
Zobacz ofertę

Olimp Aakg

4.836 opinii:
Olimp AAKG Extreme to suplement diety w formie kapsułek, który zawiera w swoim składzie...
Zobacz ofertę

Olimp Iso Plus

4.836 opinii:
Olimp Iso Plus to bardzo dobrze przygotowany koncentrat w proszku, który będzie służył do...
Zobacz ofertę

Olimp Anabolic Amino 5500

4.758 opinii:
OLIMP  Anabolic Amino 5500  to produkt zawiera kompleks peptydów i wolnych...
Zobacz ofertę

Olimp BCAA Mega Caps 1100

4.758 opinii:
Olimp BCAA Mega Caps 1100 zawiera aminokwasy rozgałęzione (L-izoleucynę, L-leucynę,...
Zobacz ofertę

Treści znajdujące się w serwisie supple.pl powstały po to, aby polepszyć kontakt jego Użytkownika z lekarzem, a nie po to, aby go zastąpić. Wynika to z informacyjno-edukacyjnego charakteru serwisu. Jeszcze przed zastosowaniem się do porad opartych na wiedzy specjalistycznej, w tym zwłaszcza medycznej, a zawartych w prowadzonym przez nas Serwisie wskazane jest bezwzględne zasięgnięcie opinii lekarza. Administrator nie ponosi konsekwencji wynikających z praktycznego wykorzystania zawartych w Serwisie informacji.