Dopada Cię brak chęci, apatia i uczucie przytłoczenia? Chodzisz smutny i bez energii? Może myślisz, że to zmęczenie lub tłumaczysz sobie, że to tylko gorszy dzień. A jeśli Twój tzw. gorszy dzień trwa więcej niż jedną dobę? Zamiast czekać na pogłębienie i zwiększenie problemu, popraw swoje samopoczucie z tabletkami Magnolia.

Magnolia - dlaczego warto?

Zauważa się wzrastającą tendencję do popadania w depresję, stany lękowe oraz problemy ze snem. Problem ten dotyka znacznie więcej osób niż jeszcze dwie dekady temu i to w coraz młodszych grupach wiekowych. Czasy się zmieniły. Pęd życia, nadmiar stresu, pogoń za tym, by żyć na poziomie oraz otaczający nas zewsząd fałsz i obłuda mogą bardzo negatywnie odbić się na kondycji zdrowia psychicznego i zaburzyć równowagę emocjonalną.


Sprawdź również: Depresja - zagrożenie dla Twojego życia


Rynek farmaceutyczny oferuje bardzo wiele środków na poprawę samopoczucia oraz zmniejszenie negatywnych skutków przewlekłego stresu. Jednym z takich produktów są tabletki Magnolia.

Magnolia to suplement diety, który zawiera w swoim składzie wyciąg z magnolii, kwasy tłuszczowe omega-3 oraz witaminy z grupy B. Magnolia to nie tylko roślina, którą ozdabiamy nasze mieszkania i która cieszy nasze oczy. Może Was zaskoczyć fakt, że jej płatki są jadalne oraz wykorzystywane do marynowania. Magnolia jest stosowana również w kosmetologii, choć nie jest jeszcze tak bardzo rozpowszechniona i uznana. Korzystnie wpływa na skórę, rozjaśniając występujące na niej przebarwienia.

Właściwości składników

Bardzo dużo mówi się o leczniczych właściwościach wyciągu z magnolii – wykorzystywanego w ziołolecznictwie. W tym celu stosuje się zarówno korę jak i pąki tej rośliny. 

Składniki suplementu diety wpływają korzystnie na utrzymanie prawidłowych funkcji psychologicznych oraz zachowanie równowagi emocjonalnej. Dzięki temu niwelują stres oraz jego objawy, redukują odczuwane stany lękowe i stany napięcia nerwowego oraz pomagają przywrócić dobre samopoczucie.


Poznaj niezawodne sposoby na uspokojenie i pozbycie się stresu


Produkt wzbogacony jest o kwasy tłuszczowe omega-3 oraz witaminy z grupy B. Kwasy omega-3 to cenny budulec komórek organizmu, który dodatkowo wspomaga ich prawidłowe funkcjonowanie. Wpływają one na pracę mózgu i usprawniają procesy życiowe. Wiele mówi się o tym, że kwasy tłuszczowe omega-3 wzmacniają naturalną odporność organizmu, chroniąc przed drobnoustrojami chorobotwórczymi. Dzięki temu zmniejszają ryzyko wystąpienia infekcji bakteryjnych i wirusowych.

Składniki produktu Magnolia oddziałują na centralny układ nerwowy. Mają korzystny wpływ na redukcję stanów zaburzeń na podłożu psychologicznym. Niwelują odczuwany stres i jego objawy. Tym samym warunkują zdrowy i spokojny sen przez całą noc bez przebudzania się oraz nie powodują skołatania i otumanienia.

Witaminy z grupy B (takie jak tiamina, ryboflawina, pirydoksyna) mają korzystny wpływ na układ nerwowy. Zmniejszają uczucie zmęczenia, senności i znużenia, przywracając witalność i energię, a dodatkowo przyczyniają się do zlikwidowania odczuwanej frustracji, rozdrażnienia i podenerwowania.

Inne produkty na uspokojenie

Jak zostało wcześniej wspomniane – rynek farmaceutyczny oferuje bardzo szeroki wybór środków na uspokojenie i wyciszenie. Mimo że ich składy mogą się między sobą różnić, to jednak łączy je przeznaczenie. Jednym ze środków stosowanych w celu uspokojenia i wyciszenia organizmu jest suplement diety Depresanum. Produkt wzbogacony jest o L-tryptofan i ekstrakt z kwiatu szafranu. Ten pierwszy bierze udział w produkcji serotoniny, a drugi do zwiększenia stężenia serotoniny i dopaminy w mózgu.

Osobom, które zmagają się ze stresem i nerwowości dedykowany jest Neopersen Forte, którego składniki wpływają korzystnie na układ nerwowy, wyciszając go i wspierając spokojny i zdrowy sen przez całą noc.

Poza suplementami warto też wspomnieć o dwóch lekach OTC z naszej bazy produktów: Deprim Forte – lek pochodzenia roślinnego, który jest wskazany do stosowania dla osób, odczuwających przytłoczenie i niechęć wynikające z nadmiaru rutyny i monotonii.

Innym lekiem jest Extraspasmina (wcześniej pod nazwą Nervomag). Rekomendowana jest w stanach napięcia nerwowego i okresowych trudnościach z zasypianiem. 

Ranking zamienników Najlepsze produkty - uspokojenie

Ziele serdecznika

4.676 opinii:
Ziele serdecznika to produkt leczniczy w postaci ziół do zaparzania. Ziele...
Zobacz ofertę

Extraspasmina (Nervomag)

4.5520 opinii:
Lek Extraspasmina (Nervomag) to produkt złożony dostępny w formie twardych kapsułek....
Zobacz ofertę

Relana Forte

4.510 opinii:
Relana Forte to lek dostępny w postaci tabletek i w szczególności polecany jest dla...
Zobacz ofertę

Depresanum

4.522 opinii:
Depresanum to suplement diety, który dostępny jest w formie tabletek powlekanych....
Zobacz ofertę

NERVOMIX FORTE

4.556 opinii:
Nervomix Forte  to lek ziołowy o działaniu uspokajającym, ułatwiającym...
Zobacz ofertę

NERVOSAN fix

4.510 opinii:
Nervosan Fix to produkt leczniczy w postaci zioł do zaparzania w saszetkach, do...
Zobacz ofertę

Forsen Forte z Melatoniną

4.4443 opinii:
Forsen Forte z melatoniną to suplement diety dostępny w postaci kapsułek. Działa uspokajająco i...
Zobacz ofertę

SEDOMIX

4.4416 opinii:
Sedomix to naturalny lek roślinny o działaniu uspokajającym zalecany w stanach ogólnego...
Zobacz ofertę

MELISANA Klosterfrau

4.4212 opinii:
Melisana Klosterfrau to produkt leczniczy produkowany na bazie naturalnych składników....
Zobacz ofertę

Valerin Forte

4.410 opinii:
Valerin Forte to lek roślinny zalecany przede wszystkim osobom zmagającym się z...
Zobacz ofertę

Treści znajdujące się w serwisie supple.pl powstały po to, aby polepszyć kontakt jego Użytkownika z lekarzem, a nie po to, aby go zastąpić. Wynika to z informacyjno-edukacyjnego charakteru serwisu. Jeszcze przed zastosowaniem się do porad opartych na wiedzy specjalistycznej, w tym zwłaszcza medycznej, a zawartych w prowadzonym przez nas Serwisie wskazane jest bezwzględne zasięgnięcie opinii lekarza. Administrator nie ponosi konsekwencji wynikających z praktycznego wykorzystania zawartych w Serwisie informacji.