Neopersen Forte – jak działa i kiedy stosować?

Neopersen Forte – jak działa i kiedy stosować?

stany napięcia nerwowego preparat roślinny trudności z zasypianiem stres uspokojenie

Mówi się, że zdrowie człowieka to nie tylko brak choroby czy niepełnosprawności. To także dobrostan psychiczny, harmonia umysłowa i równowaga emocjonalna. Bywają jednak sytuacje, kiedy zostają one zachwiane, a jedyne na co mamy ochotę, to schować się przed światem w czterech ścianach i przespać cały dzień. Jak nie dopuścić do tego, by gorsze samopoczucie pokrzyżowało nam plany? Zastosować Neopersen Forte.

Dlaczego Neopersen Forte?

Neopersen Forte to suplement diety, który możemy nabyć w postaci kapsułek. Ich zaletą jest to, że bazują one na wyselekcjonowanych składnikach pochodzenia naturalnego. Możemy w nich znaleźć ekstrakt z ziela melisy (Melissa officinalis), ekstrakt z korzenia różeńca górskiego (Rhodiola rosea) i ekstrakt z koszyczka rumianku (Matricaria recutita). Już sam skład powinien przekonywać o przeznaczeniu produktu. Wskazaniem do stosowania suplementu diety są bowiem okresowe stany napięcia nerwowego, przewlekły stres i jego konsekwencje, m.in. trudności z zasypianiem.

Pęd życia, pogoń za karierą i ciągła rywalizacja o uznanie, pochwałę i pieniądze przyczyniają się do tego, że społeczeństwo stało się nerwowe, przewrażliwione i rozdrażnione. Porażki są uznawane za koniec świata i często trudno się z nimi pogodzić. Taki styl życia prowadzi do poważnych uszczerbków na zdrowiu psychicznym. Bagatelizowanie takiego stanu może prowadzić do stanów depresyjnych, przygnębienia, smutku oraz do ogólnej apatii i zobojętnienia. To z kolei pogłębia skłonność do myśli samobójczych.


Przeczytaj także: Depresja - zagrożenie dla Twojego życia


Suplement diety dedykowany jest tylko osobom dorosłym i powinno się go przyjmować po posiłku. Zalecana porcja dzienna to jedna kapsułka, która zawiera aż 300 mg ekstraktu z liści melisy, 33 mg ekstraktu z korzenia różeńca górskiego i 20 mg ekstraktu z koszyczka rumianku.

Jak działa Neopersen Forte?

Składniki Neopersen Forte, o których wspomnieliśmy powyżej to znane z natury rośliny, które z pewnością wykorzystywały nasze babcie w ziołolecznictwie i medycynie ludowej. Obecnie można je znaleźć w wielu preparatach na uspokojenie i wyciszenie. Ekstrakt z ziela melisy przynosi ukojenie w sytuacjach pobudzenia nerwowego. Jest także skuteczny w zespole przewlekłego zmęczenia, stanach lękowych i leczeniu nerwicy wegetatywnej. Poza działaniami w strefie psychicznej, melisa jest także wykorzystywana w łagodzeniu bólów menstruacyjnych i mdłościach u kobiet w ciąży. Dodatkowo usprawnia procesy trawienne.


Poznaj przyczyny zespołu przewlekłego zmęczenia i sprawdź, czy dotyczą Ciebie


Ekstrakt z korzenia różeńca górskiego zwiększa odporność organizmu na stres. Jego działanie polega na tym, że oddziałuje on na neuroprzekaźniki w mózgu, takie jak serotonina, noradrenalina. Dzięki swojemu działaniu różeniec górski przyczynia się także do usprawnienia funkcji intelektualnych w tym procesu uczenia się i zapamiętywania. Nie można też zapomnieć o ekstrakcie z koszyczka rumianku. Wykazuje on właściwości rozluźniające, dzięki czemu wprowadza w stan relaksu i odprężenia. Dla lepszego snu można spryskać poduszkę rumiankową mgiełką. Poza tym rumianek wspomaga trawienie, ma silne działanie przeciwbakteryjne i przeciwzapalne, przez co ułatwia gojenie się ran oraz łagodzi podrażnienia skórne.

Produkt Neopersen Forte jest także wzbogacony w składniki mineralne: magnez oraz witaminę B6. W tym miejscu warto dodać, że składniki te współdziałają ze sobą, gdyż witamina B6 ułatwia wchłanianie magnezu. Zwykle więc występują razem. Odpowiadają za prawidłowe funkcje układu nerwowego i mięśniowego (w tym za skurcze mięśni serca). Magnez zmniejsza uczucie zmęczenia i znużenia a wraz z witaminą B6 poprawia koncentrację i pomaga w okresach zwiększonego wysiłku intelektualnego.

Produkty o podobnym działaniu

Rynek oferuje bardzo szeroki wybór jeśli chodzi o preparaty na stres i uspokojenie. Jednym z nich jest suplement diety Depresanum, który zawiera w składzie inozytol (składnik wspierający układ nerwowy) i L-tryptofan, który bierze udział w produkcji serotoniny w mózgu.

Osoby, które zmagają się ze zmęczeniem psychicznym i brakiem energii, wynikającymi z odczuwania znudzenia codzienną rutyną powinny poznać Deprim Forte. Jest to lek, którego składniki redukują zmęczenie i znużenie oraz pozwalają zachować równowagę emocjonalną.

Ciekawym produktem jest także suplement diety Magnolia. Jego składniki nie tylko zmniejszają odczuwane rozdrażnienie i frustrację, ale mogą być też stosowane w kobiecych dolegliwościach.

Ci, którzy borykają się z okresowymi trudnościami z zasypianiem, a także odczuwają dyskomfort psychiczny, wewnętrzny strach i niepokój powinny poznać lecznicze właściwości leku Extraspasmina. Jest to tradycyjny produkt leczniczy roślinny z określonymi wskazaniami wynikającymi wyłącznie z długotrwałego stosowania. 

Ranking zamienników Najlepsze produkty - uspokojenie

Nervinum Fix

4.836 opinii:
Nervinum Fix to produkt leczniczy w postaci herbatki do zaparzania w stanach napięcia...
Zobacz ofertę

Ziele serdecznika

4.758 opinii:
Ziele serdecznika to produkt leczniczy w postaci ziół do zaparzania. Ziele...
Zobacz ofertę

Fix Melisa

4.676 opinii:
Fix melisa to produkt leczniczy w postaci ziół w saszetkach do zaparzania o działaniu...
Zobacz ofertę

ETJA Olejek Pomarańczowy

4.610 opinii:
ETJA Olejek Pomarańczowy to produkt - olejek eteryczny. Niniejszy preparat jest przeznaczony do...
Zobacz ofertę

Relana Forte

4.5812 opinii:
Relana Forte to lek dostępny w postaci tabletek i w szczególności polecany jest dla...
Zobacz ofertę

Intractum Hyperici

4.5714 opinii:
Intractum Hyperici to roślinny produkt leczniczy w postaci płynu do stosowania w stanach napięcia...
Zobacz ofertę

NERVOSAN fix

4.5511 opinii:
Nervosan Fix to produkt leczniczy w postaci zioł do zaparzania w saszetkach, do...
Zobacz ofertę

Depresanum

4.5424 opinii:
Depresanum to suplement diety, który dostępny jest w formie tabletek powlekanych....
Zobacz ofertę

NERVOMIX FORTE

4.4967 opinii:
Nervomix Forte to leczniczy produkt ziołowy dostępny w postaci kapsułek. Preparat stosuje...
Zobacz ofertę

SEDOMIX

4.4717 opinii:
Sedomix to naturalny lek roślinny o działaniu uspokajającym zalecany w stanach ogólnego...
Zobacz ofertę

Treści znajdujące się w serwisie supple.pl powstały po to, aby polepszyć kontakt jego Użytkownika z lekarzem, a nie po to, aby go zastąpić. Wynika to z informacyjno-edukacyjnego charakteru serwisu. Jeszcze przed zastosowaniem się do porad opartych na wiedzy specjalistycznej, w tym zwłaszcza medycznej, a zawartych w prowadzonym przez nas Serwisie wskazane jest bezwzględne zasięgnięcie opinii lekarza. Administrator nie ponosi konsekwencji wynikających z praktycznego wykorzystania zawartych w Serwisie informacji.