Korzyści, dla których warto biegać

Korzyści, dla których warto biegać

bieganie trening sport ćwiczenia

Jakie korzyści przynosi biegania? Czy faktycznie regularne uprawianie biegania może być receptą na świetną kondycję, nienaganną sylwetkę oraz - co najważniejsze - gwarancją dłuższego życia? Poznaj niepodważalne korzyści, dla których warto biegać. Już dziś!


Biegniesz po zdrowie

Brzmi jak frazes? A jednak! Biegając chronisz swój organizm nie tylko przed przeziębieniem, lecz również przed niektórymi nowotworami (jak np. rak jelita grubego czy rak piersi). Bieganie to jedno z najlepszych aerobowych ćwiczeń, które pomaga utrzymać dobrą kondycję organów wewnętrznych, a zwłaszcza serca i płuc. Dzięki bieganiu spada ryzyko zawału serca.

Bieganie redukuje stres

Podczas treningu w organizmie wydzielają się serotonina i endorfiny - tzw. “hormony szczęścia”. Osoby, które biegają regularnie są znacznie szczęśliwsze od tych, które uprawiają żadnych sportów. Chcesz tryskać energią? Biegaj! Odświeżony umysł sam podsunie Ci nowe pomysły i rozwiązania problemów. Więcej o wpływie biegania na psychikę znajdziesz tutaj.
 

Bieganie pomaga stracić kilogramy

Bieganie jest w tym naprawdę skuteczne! Dzięki  spalaniu dużej ilości dodatkowych kalorii nadprogramowe kilogramy szybko odejdą w niepamięć. Połączenie zdrowej diety z regularnymi treningami spowoduje poprawę zarówno wyglądu, jak i  samopoczucia.

 

Bieganie modeluje sylwetkę

Treningi biegowe ujędrniają ciało i wygładzają skórę. Ciało wygląda atrakcyjniej i jest odmłodzone! Dodatkowym profitem jest wyrzeźbienie mięśni brzucha - wałeczki tłuszczu pozostaną mglistym wspomnieniem. 

 

Bieganie pozwala poznać ciekawych ludzi

Zwłaszcza, gdy jesteś członkiem klubu biegowego lub uczestniczysz w coraz powszechniej organizowanych imprezach biegowych. Wspólne podejmowanie wyzwań i pokonywanie słabości daje ogromną satysfakcję!

 

Bieganie to jeden z najtańszych sportów

Cóż wielce potrzeba? Aby rozpocząć przygodę z bieganiem, potrzebujesz wyłącznie parę dobrych butów, zwykły T-shirt i spodenki. Wartościowe informacje o sztuce dobrego biegania przeczytasz tutaj. 


Wnioski?

Korzyści, dla których warto zacząć biegać można mnożyć w nieskończoność. Nigdy nie jest i nie będzie na to za późno. Biegać może każdy, bez względu na wiek. A Ty? Może już niebawem dołączysz do maratończyków?

 

Preparaty, które mogą być pomocne przy bieganiu

Biegając należy mieć na uwadzę kondycję stawów - zwłaszcza kolanowych. W utrzymaniu prawidłowego stanu chrząstki stawowej pomoże Ci Collaflex. Podobne zastosowanie ma również Doppelherz Aktiv na stawy Complex- pozwala wzmocnić chrząstkę i wspomóc sprawność ruchową. W razie bólu mięśni po treningu świetnie sprawdzi się Amol - roślinny preparat cieszący się od pokoleń niesłabnącym zaufaniem. Jeśli Twoim celem jest utrata nadprogramowych kilogramów, dołącz do biegania sprawdzone suplementy diety: zapobiegający odkładaniu się tkanki tłuszczowej Green Coffee Plus lub wykazujący szerokie spektrum działania odchudzająco - detoksykacyjnego 3d Chili. Aby cieszyć się w pełni dobrym zdrowiem i świetnym trawieniem pamiętaj o probiotykach. Najlepszym wyborem naszych internautów okazał się w tym miesiącu Biotyk.


 

Ranking zamienników Najlepsze produkty - bieganie

Treści znajdujące się w serwisie supple.pl powstały po to, aby polepszyć kontakt jego Użytkownika z lekarzem, a nie po to, aby go zastąpić. Wynika to z informacyjno-edukacyjnego charakteru serwisu. Jeszcze przed zastosowaniem się do porad opartych na wiedzy specjalistycznej, w tym zwłaszcza medycznej, a zawartych w prowadzonym przez nas Serwisie wskazane jest bezwzględne zasięgnięcie opinii lekarza. Administrator nie ponosi konsekwencji wynikających z praktycznego wykorzystania zawartych w Serwisie informacji.