Kiedy powinno się stosować gainery?

Kiedy powinno się stosować gainery?

gainery

Na dobrą sprawę w dużej mierze będzie to kwestia indywidualna. Dużo oczywiście zależy od diety, apetytu oraz tego jakie ma się przyzwyczajenia. Na pewno gainery całkowicie powinno się stosować do posiłków gdy miało się ciężki trening. Wtedy oczywiście będzie można odnieść korzyść z tego, że pojawi się w naszym krwiobiegu bardzo szybko cukier. Duża dawka cukrów będzie na pewno stymulowała insulinę, która jest hormonem budulcowym. Oprócz cukrów transportuje również aminokwasy do tkanek organizmu oraz inne składniki o charakterze odżywczym, które znajdują się w posiłku. Poleca się oczywiście stosowanie gainerów nie tylko po treningu, ale także w trakcie posiłku przed treningiem. W takim przypadku posiłek po treningu powinien mieć oczywiście małą ilość przedłużających trawienie tłuszczy. Zamiast tego wprowadzić trzeba oczywiście jak najwięcej białka, które będzie lekko strawne oraz węglowodany o charakterze powyżej 50 IG. Może to być ryż, makaron czy ziemniaki. 

Dlaczego odradzam picie gainerów po treningu, ale przed posiłkiem? 

Przede wszystkim dlatego, że większość gainerów będzie powodować wysoki skok poziomu cukru we krwi. W ten sposób wiele osób, które mają słaby apetyt będą przez długi czas miały małą ochotę na naturalny posiłek, który ma być zawsze na pierwszym miejscu. Jeśli chcemy to przyzwyczajenie zmienić można oczywiście zabrać ze sobą jakiś posiłek, który będzie można od razu spożyć po treningu. Można także zaraz po treningu wypijać jakiś napój Carbo z dodatkiem białek. Inaczej niż w przypadku gainerów Carbo, które nie ma białek czy tłuszczów nie będzie gwarantowało odpowiedniego trawienia w żołądku i od razu będzie się pojawiać w jelitach. Dzięki temu potem będzie można liczyć na wchłanianie do krwioobiegu i zrobi się miejsce na zwykły posiłek. Spożycie Carbo pozwoli nam wrócić do domu i tam będzie już można spożywać normalny posiłek. Trzeba pamiętać, że taki posiłek musi być spożywany do 40 minut od końca treningu. 

Niewielkie porcje gainerów będzie można także stosować przy innych posiłkach w ciągu dnia, ale jedynie w momencie, gdy będzie brak apetytu. To na pewno ważna informacja, ponieważ wiele młodych osób przyzwyczaja się do łatwej formy uzupełniania lub też zastępowania posiłków właśnie spożywając gainery. 

Ranking zamienników Najlepsze produkty - gainery

Universal Gain Fast

5.03 opinii:
Universal Gain Fast  stanowi solidne wsparcie każdego sportowca. W składzie znajdziesz...
Zobacz ofertę

Olimp Profi Mass

5.04 opinii:
Olimp Profi Mass jest środkiem spożywczym specjalnego przeznaczenia żywieniowego dedykowanym...
Zobacz ofertę

Dymatize Super Mass Gainer

5.02 opinii:
Dymatize Super Mass Gainer  gainer o podwyższonej zawartości kalorycznej pochodzącej z...
Zobacz ofertę

Fa Mass Core

5.04 opinii:
Fa Mass Core odżywka masowa o 20% zawartości białka idealna dla hardgainerów, osób,...
Zobacz ofertę

Mhp Up Your Mass

5.04 opinii:
MHP Up Your Mass to odżywka węglowodanowo-białkowa wzbogacona o zdrowe tłuszcze. Dzięki...
Zobacz ofertę

Trec Mass XXL

5.03 opinii:
Trec Mass XXL to suplement diety w postaci proszku, który przyczynia się do wzrostu masy...
Zobacz ofertę

Fa Xtreme Mass Effect

5.05 opinii:
Fitness Authority Xtreme Mass Effect jest doskonale działającym, zaawansowanym, gainerem nowej...
Zobacz ofertę

Olimp Carbonox

5.07 opinii:
Olimp Carbonox to odżywka w postaci proszku dostępna w kilku smakach, polecana dla...
Zobacz ofertę

FA Xtreme Mass Effect

5.03 opinii:
Proszek FA Xtreme Mass Effect jest środkiem spożywczym dedykowanym dla sportowców. To...
Zobacz ofertę

Syntrax Matrix

5.01 opinii:
Syntrax Matrix 5.0 to środek spożywczy specjalnego przeznaczenia żywieniowego przeznaczony dla...
Zobacz ofertę

Treści znajdujące się w serwisie supple.pl powstały po to, aby polepszyć kontakt jego Użytkownika z lekarzem, a nie po to, aby go zastąpić. Wynika to z informacyjno-edukacyjnego charakteru serwisu. Jeszcze przed zastosowaniem się do porad opartych na wiedzy specjalistycznej, w tym zwłaszcza medycznej, a zawartych w prowadzonym przez nas Serwisie wskazane jest bezwzględne zasięgnięcie opinii lekarza. Administrator nie ponosi konsekwencji wynikających z praktycznego wykorzystania zawartych w Serwisie informacji.