Jak zwalczyć trądzik, przebarwienia i zmarszczki- sprawdzone sposoby na niedoskonałości skóry

Jak zwalczyć trądzik, przebarwienia i zmarszczki- sprawdzone sposoby na niedoskonałości skóry

Dodano: 02-03-2018

skóra

Jak zlikwidować skutecznie trądzik?

Główną przyczyną powstawania trądziku jest nadmiar sebum, który gromadzi się na naskórku. Kiedy gruczoły łojowe produkują zbyt dużą ilość łoju (np. na skutek zwiększonego poziomu testosteronu), na skórze zaczyna gromadzić się substancja blokująca ujścia gruczołów łojowych. Jeśli w porę nie zmyjesz jej z twarzy, twoja skóra stanie się idealnym miejscem do rozwoju bakterii. A to już prosta droga do powstawania trądziku oraz ropnych krostek.

Co więc zrobić, żeby skutecznie oczyścić skórę i nie dopuścić do stanu zapalnego? Przede wszystkim sięgnij po preparaty o działaniu złuszczającym i antybakteryjnym np. po antybakteryjną emulsję z kwasem fitowym. Kwas fitowy bardzo skutecznie usuwa warstwę rogową naskórka, dzięki czemu odtyka ujścia gruczołów łojowych i nie dopuszcza do mnożenia się bakterii odpowiedzialnych za trądzik.

Czego potrzebuje jeszcze skóra trądzikowa, żeby wrócić do normy? Kosmetyków, które ograniczą produkcję łoju. Oczywiście, jeśli jego nadmiar wynika z nieprawidłowej pracy hormonów, to najpierw musisz udać się do endokrynologa, który przepisze ci na receptę odpowiednie leki. Dopiero potem możesz próbować leczyć skórę od zewnątrz np. kremem z zawartością kwasu azelainowego. Kwas ten skutecznie hamuje aktywność gruczołów łojowych, dzięki czemu normuje funkcjonowanie skóry i ogranicza powstawanie ropnych krostek.

Jak pozbyć się przebarwień?

Przebarwienia na twarzy, czy na innych częściach ciała, są zwykle wynikiem zbytniej ekspozycji na światło słoneczne. Oznacza to, że powstają na skutek nadmiernej produkcji melaniny oraz jej skupienia się w jednym miejscu na skórze. Aby pozbyć się ciemnych plam na ciele, należy regularnie stosować serum i krem na przebarwienia skóry. W ich składzie powinnaś znaleźć substancje rozjaśniające koloryt skóry takie jak np. arbutyna, witamina C, czy wyciąg z rumianku.

Arbutyna działa w ten sposób, że hamuje syntezę melaniny, dzięki czemu blokuje powstawanie kolejnych przebarwień.

Z kolei witamina C, czy rumianek mają działanie rozjaśniające.

Proces depigmentacji nie mógłby jednak być skuteczny, gdyby w składzie kremu na przebarwienia nie znalazły się również złuszczające kwasy, takie jak kwas glikolowy, czy kwas fitowy. Dopiero dzięki nim możliwe jest pozbywanie się ciemniejszych warstw naskórka i stopniowe odsłanianie jaśniejszej warstwy skóry.

Jak usunąć zmarszczki?

Zmarszczki na twarzy powstają w wyniku naturalnego procesu starzenia się skóry. Wraz z wiekiem skóra traci kolagen i elastynę, więc na twarzy tworzą się bruzdy. Niezbędnym elementem wspomagającym ich niwelowanie będą więc wszelkiego rodzaju kosmetyki z zawartością kolagenu, czy witaminy C. Witamina C przyczynia się do zwiększenia  produkcji kolagenu, dzięki czemu włókna mogą się szybciej odbudować.

W kremie na zmarszczki bardzo ważna jest też obecność kwasu hialuronowego. Kwas ten pomaga skórze odzyskać odpowiednie nawilżenie, przeciwdziała powstawaniu nowych załamań skóry, a jednocześnie sprawia, że skóra na twarzy jest bardziej wygładzona. Istotną rolę w pozbywaniu się zmarszczek na czole, czy zmarszczek pod oczami, pełnią wszelkiego rodzaju kwasy. W szczególności kwas glikolowy, salicylowy, czy kwas fitowy działają korzystnie na proces złuszczania się naskórka i powodują spłycenie zmarszczek.

Treści znajdujące się w serwisie supple.pl powstały po to, aby polepszyć kontakt jego Użytkownika z lekarzem, a nie po to, aby go zastąpić. Wynika to z informacyjno-edukacyjnego charakteru serwisu. Jeszcze przed zastosowaniem się do porad opartych na wiedzy specjalistycznej, w tym zwłaszcza medycznej, a zawartych w prowadzonym przez nas Serwisie wskazane jest bezwzględne zasięgnięcie opinii lekarza. Administrator nie ponosi konsekwencji wynikających z praktycznego wykorzystania zawartych w Serwisie informacji.