Jak właściwie pielęgnować cerę z trądzikiem różowatym?

Jak właściwie pielęgnować cerę z trądzikiem różowatym?

dermokosmetyki pielęgnacja specjalna pielęgnacja skóry problemy skórne trądzik trądzik różowaty

Z problemem trądziku różowatego boryka się wiele osób. Niestety, wciąż mówi się o nim niewiele. Jak powinniśmy pielęgnować skórę z trądzikiem różowatym? Jakie zabiegi będą skuteczne dla poprawy stanu skóry? Zapraszam do lektury.


Podstawowe informacje o trądziku różowatym znajdziesz w moim poprzednim wpisie (link tutaj). Warto się z nimi zapoznać, aby w pełni zrozumieć, jak ważna jest właściwa pielęgnacja zmienionej chorobowo skóry. Skupmy się dzisiaj na temacie jej pielęgnacji.

PIELĘGNACJA PROFESJONALNA

W pierwszym okresie choroby, a także po ustąpieniu zaostrzenia objawów trądziku różowatego najczęściej stosuje się zabiegi w gabinecie kosmetologicznym. Niezmiernie istotna jest tutaj współpraca z lekarzem dermatologiem. Do pielęgnacji skóry z trądzikiem różowatym z powodzeniem wykorzystywane są: jonoforeza wit. C i fosforem, galwanizacja, naświetlanie lampą sollux, kuracje witaminami przeciwłojotokowymi (C, B2, PP) leczenie retinoidami, antybiotykami lub metronidazolem - wszystko według wskazań lekarza. U pacjentów bez stanów zapalnych można zastosować papkę siarkową lub też siarkę w żelu. Jeśli na skórze występują zmiany rumieniowo- grudkowe, stosuje się elektrolizę, masaż klasyczny oraz drenaż limfatyczny. Teleangiektazje (pajączki naczyniowe), możemy wyleczyć wykorzystując laser argonowy i elektrokoagulację.  

PIELĘGNACJA DOMOWA

Kosmetyki pielęgnujące skórę z trądzikiem różowatym przeznaczone do pielęgnacji domowej mają za zadanie ochronić ją przed szkodliwym działaniem czynników środowiskowych, a także przywrócić właściwe funkcjonowania poprzez działanie wgłąb skóry. Kremy ochronne powinny zapobiegać przegrzaniu oraz wysuszaniu się skóry.

 

Zmniejszenie zaczerwienienia obserwuje się dopiero po kilku tygodniach stosowania kosmetyków, więc na efekty trzeba trochę poczekać i nie rezygnować przedwcześnie z ich stosowania. W kosmetykach do pielęgnacji domowej wykorzystuje się substancje obkurczające i wzmacniające naczynia, substancje stymulujące syntezę białek i poprawiające kondycję tkanki łącznej. Kosmetyki często zawierają flawonoidy, witaminy, wyciągi roślinne, rutynę oraz substancje łagodzące, jak alantoina i D-pantenol.

Do oczyszczania skóry z trądzikiem różowatym zalecane są bardzo łagodne preparaty, bez mydeł i składników drażniących. Mogą mieć formę mleczek, żeli myjących lub śmietanek. Na rynku kosmetycznym znajdziemy wiele produktów pielęgnacyjnych. Dla cery z trądzikiem różowatym szczególnie polecane są apteczne dermokosmetyki, których przegląd można spradzić w serwisie supple.pl

 

Trądzik różowaty jest przewlekłym schorzeniem o nawracającym przebiegu. Wymaga długotrwałej, a często wieloletniej terapii pod opieką lekarza dermatologa. Ważnym aspektem jest pielęgnacja profesjonalna i domowa, które powinny iść w parze. W zaciszu domowym możemy bowiem podtrzymać działanie zabiegów profesjonalnych wykonywanych w gabinecie kosmetologicznym.

 

Ranking zamienników Najlepsze produkty - trądzik różowaty

Lekki Krem Nagietkowy Sylveco

4.754 opinii:
Lekki Krem Nagietkowy Sylveco to naturalny kosmetyk przeznaczony do...
Zobacz ofertę

Iwostin Rosacin

4.673 opinii:
Iwostin Rosacin to krem łagodzący na skórę z trądzikiem różowatym, SPF...
Zobacz ofertę

Żel rokitnikowy Dr Duda

4.676 opinii:
Żel rokitnikowy Dr Duda to preparat, w którego składzie znajdują się następujące...
Zobacz ofertę

Kailas

4.569 opinii:
Kailas to kosmetyk w postaci kremu zawierający w swoim składzie kompozycję wyciągów...
Zobacz ofertę

Isis Ruboril

4.437 opinii:
Isis Ruboril to produkt kosmetyczny dostępny wpostaci kremu. Produkt ten jest polecany do...
Zobacz ofertę

Vitella Ictamo

4.388 opinii:
Vitella Ictamo to krem z ichtiolem jasnym przeznaczony do pielęgnacji skóry...
Zobacz ofertę

Sesderma Azelac żel nawilżający

4.25 opinii:
Sesderma Azelac żel nawilżający to produkt kosmetyczny dostępny w postaci żelu do stosowania...
Zobacz ofertę

Finacea (Skinoren Rosacea)

3.512 opinii:
Finacea (Skinoren Rosacea) to produkt leczniczy dostępny w formie żelu. Preparat przeznaczony...
Zobacz ofertę

Hanoju Kwas hialuronowy + ekstrakt z granatu

2.01 opinii:
Hanoju Kwas hialuronowy + ekstrakt z granatu to preparat adresowany do osób...
Zobacz ofertę

Treści znajdujące się w serwisie supple.pl powstały po to, aby polepszyć kontakt jego Użytkownika z lekarzem, a nie po to, aby go zastąpić. Wynika to z informacyjno-edukacyjnego charakteru serwisu. Jeszcze przed zastosowaniem się do porad opartych na wiedzy specjalistycznej, w tym zwłaszcza medycznej, a zawartych w prowadzonym przez nas Serwisie wskazane jest bezwzględne zasięgnięcie opinii lekarza. Administrator nie ponosi konsekwencji wynikających z praktycznego wykorzystania zawartych w Serwisie informacji.