Extraspasmina – czy działa na stany napięcia nerwowego?

Extraspasmina – czy działa na stany napięcia nerwowego?

Dodano: 31-01-2018

trudności z zasypianiem poprawia samopoczucie stany napięcia nerwowego stres uspokojenie

Stany napięcia nerwowego, to reakcja naszego organizmu na stres i inne trudne dla nas sytuacje. Jeśli pojawiają się one sporadycznie i trwają stosunkowo krótko – są przez nasz organizm odbierane jako bodziec mobilizujący do działania. Sytuacja staje się jednak niekorzystna, kiedy stres jest częsty i długotrwały, ponieważ zaczyna wpływać na ogólne osłabienie organizmu, a nawet przyczyniać się do jego wyniszczenia. W walce ze stanami napięcia nerwowego pomocne mogą okazać się kapsułki Extraspasmina.

Jak radzić sobie ze stresem?

Stres to choroba cywilizacyjna, która nie może być bagatelizowana. Może ona znacznie utrudniać normalne funkcjonowanie i prowadzić do szeregu nieprzyjemnych objawów jak np.: trudności z zasypianiem, spadek energii czy przewlekłe zmęczenie. Najlepszym rozwiązaniem może okazać się usunięcie czynnika wywołującego u nas napięcia nerwowe ze swojego dnia. Jednak nie każdy może sobie pozwolić na taki ruch. Jeśli stresuje nas praca, szef czy zespół – może okazać się to zwyczajnie niemożliwe.

W takich sytuacjach idealnym rozwiązaniem może okazać się zastosowanie technik relaksacyjnych. Dzięki znalezieniu „idealnej” techniki dla siebie możemy nauczyć się panowania nad napięciami oraz tego, jak radzić sobie z nimi w życiu codziennym. Innym dobrym pomysłem mogą okazać się drzemki w ciągu dnia, czy włączenie do życia aktywności fizycznej, która pozwoli nam dać upust skołatanym nerwom. Może jednak okazać się, że na początku naszej drogi do „upragnionego spokoju”, będzie nam ciężko poradzić sobie samemu z problemem. Warto wtedy wypróbować dostępne na rynku produkty, które mogą pomóc nam uporać się ze stresem lub skorzystać z pomocy psychiatry, lub psychologa.


Sprawdź również: Przyczyny zespołu przewlekłego zmęczenia!


Extraspasmina – czy warto?

Extraspasmina to lek roślinny w postaci kapsułek twardych, które wskazane są do stosowania tradycyjnie w przypadku łagodnych stanów napięcia nerwowego. Kapsułki mogą być również stosowane tradycyjnie jako produkt wspomagający podczas trudności ze snem, które występują okresowo. Składniki leku wykazują działanie uspokajające. Skuteczność kapsułek Extraspasmina w wymienionych wskazaniach opiera się wyłącznie na długim okresie stosowania i doświadczeniu.

Składniki leku

W składzie leku znajdują się następujące substancje:

• wyciąg suchy z korzenia kozłka lekarskiego (DER 3-6:1) - 250 mg,
• wyciąg suchy z ziela melisy (DER 6-8:1) - 50 mg,
• tlenek magnezu - 80 mg,
• witamina B6 - 5 mg.

Wyciąg suchy z korzenia kozłka lekarskiego oraz wyciąg suchy z ziela melisy wykazują działanie wyciszające i uspokajające. Waleriana – czyli wspomniany już kozłek lekarski – zmniejsza aktywność ośrodkowego układu nerwowego, co natomiast wpływa na redukcję napięć nerwowych oraz odczuwanego niepokoju.

Dodatkowo melisa zmniejsza trudności z zasypianiem dzięki jej wpływowi na poprawę jakości snu. Stosuje się ją również na objawy stresu takie jak: przewrażliwienie, rozdrażnienie oraz stany lękowe. Magnez i witamina B6 wpływają pozytywnie na zachowanie odpowiedniej równowagi emocjonalnej oraz są niezbędne dla prawidłowej pracy układu nerwowego.


Przeczytaj także: Niezawodne sposoby na uspokojenie i pozbycie się stresu!


Przeciwwskazania

Przed użyciem leku Extraspasmina należy zapoznać się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu. Przeciwwskazaniem do stosowania kapsułek jest nadwrażliwość na którykolwiek ich składnik.

Nie należy stosować tego produktu przez osoby mające ciężką niewydolność nerek, myasthenia gravis oraz blok serca. W hipermagnezemii oraz przy autoimmunologicznej chorobie nerwowo-mięśniowej nie można stosować leku Extraspasmina.

W okresie ciąży i karmienia piersią o możliwości stosowania leku powinien zadecydować lekarz. Nie stosować u dzieci poniżej 12. roku życia.

Produkty o podobnym działaniu

Dla osób, które na co dzień narażone są na negatywne działanie stresu – mogą sprawdzić się tabletki Magnolia. Skład produktu oparty jest na naturalnych składnikach, takich jak: wyciąg z magnolii, kwasy tłuszczowe omega-3 oraz witaminy z grupy B.

W stanach napięcia nerwowego warto wypróbować również suplement diety Depresanum, który dostępny jest w postaci tabletek powlekanych. Składniki produktu wspomagają przywrócenie równowagi emocjonalnej oraz utrzymanie stabilnego nastroju.

Suplement diety Neopersen Forte – może sprawdzić się u osób, które borykają się z przewlekłym stresem oraz z jego nieprzyjemnymi konsekwencjami, jak np.: problemy ze snem.

Lek OTC Deprim Forte wskazany jest dla osób, które odczuwają zmęczenie psychiczne podczas wykonywania rutynowych czynności. Kapsułki zalecane są do stosowania podczas krótkotrwałych objawów łagodnych zaburzeń depresyjnych.

Treści znajdujące się w serwisie supple.pl powstały po to, aby polepszyć kontakt jego Użytkownika z lekarzem, a nie po to, aby go zastąpić. Wynika to z informacyjno-edukacyjnego charakteru serwisu. Jeszcze przed zastosowaniem się do porad opartych na wiedzy specjalistycznej, w tym zwłaszcza medycznej, a zawartych w prowadzonym przez nas Serwisie wskazane jest bezwzględne zasięgnięcie opinii lekarza. Administrator nie ponosi konsekwencji wynikających z praktycznego wykorzystania zawartych w Serwisie informacji.