Enema vs zaparcia

Enema vs zaparcia

problemy trawienne zaparcia

Zaparcia to temat bolesny i krępujący. Jest to także jeden z najczęstszych problemów trawiennych, na który uskarżają się Polacy… Nawracające zaparcia nie powinny być lekceważone, gdyż mogą doprowadzić do groźnych dla zdrowia konsekwencji. Jeśli ta dolegliwość dotyczy również Ciebie – działaj! W dzisiejszym wpisie podpowiadamy, w jaki sposób pomoże Ci w tym Enema.


Dla kogo Enema?

Roztwór doodbytniczy Enema to lek dostępny bez recepty (OTC) wskazany do stosowania w celu uzyskania doraźnego i skutecznego efektu w postaci wypróżnienia. Niniejszy produkt leczniczy przynosi szybką ulgę w zaparciach. Enema może być stosowana zarówno przez osoby dorosłe, jak i dzieci – już od 3. roku życia. U najmłodszych dzieci wykonanie wlewki powinien zlecić i nadzorować lekarz.

Lek znajduje także szerokie zastosowanie w oczyszczaniu jelita grubego przed różnego typu zabiegami oraz badaniami diagnostycznymi. Enema to lek, który często stosuje się na szpitalnych oddziałach położniczych w celu oczyszczenia jelita przed porodem oraz w razie potrzeby – również po porodzie.

Jak działa Enema?

Produkt leczniczy wykazuje działanie oczyszczające jelito grube. Dzięki działaniu substancji czynnych: wodorofosforanu sodu oraz diwodorofosforanu sodu, lek zastosowany doodbytniczo hamuje resorpcję zwrotną (wchłanianie) wody w tej części jelita, co wpływa na zmiękczenie i zwiększenie objętości zalegających w końcowym odcinku jelita grubego mas kałowych. Przekłada się to na pobudzenie odruchu wypróżnienia i szybką defekację.

Jak stosować lek Enema?

Roztwór leku przeznaczony jest do wykonania wlewu doodbytniczego.

Zalecane dawkowanie przedstawia się następująco:

Grupa wiekowa Dawka
osoby dorosłe 120-150 ml
dzieci < 14 kg 30 ml
dzieci < 27 kg 60 ml
dzieci < 40 kg 90 ml

 

Jeśli lekarz nie zaleci inaczej, nie należy wykonywać wlewu częściej niż 1x na dobę. Możliwość przedawkowania leku jest ograniczona ze względu na fakt, że Enema dostępna jest w postaci jednorazowych opakowań.

Uwaga! Po zastosowaniu niniejszego produktu leczniczego należy zwrócić uwagę na przyjmowanie zwiększonej ilości płynów, aby uniknąć odwodnienia organizmu. Pamiętaj, aby nie stosować środków o działaniu przeczyszczającym przez okres dłuższy niż 1 tydzień.

Co innego na zaparcia?

Alternatywą dla zastosowania wlewki z lekiem Enema przed zabiegami diagnostycznymi mogą być tabletki Dulcobis. Zawarty w nich biskodyl jest substancją o działaniu silnie przeczyszczającym. Osobom, którym dokuczają zarówno zaparcia, jak i wzdęcia, rekomendowany jest syrop Lactulosum. Laktuloza – dwucukier zastosowany w formulacji leku przyspiesza perystaltykę jelit, wpływając dodatkowo na obniżenie poziomu szkodliwego amoniaku we krwi. Przy szerszym spektrum problemów trawiennych wypróbuj Debutir, który wykazuje działanie ochronne na jelita, sprzyjając uregulowaniu ich pracy. A w razie wystąpienia biegunki? warto pamiętać o saszetkach z lekiem Smecta, która łagodzi doskonale zarówno jej ostrą, jak i przewlekłą postać.


Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu.

Ranking zamienników Najlepsze produkty - zaparcia

Diatomit amorficzna ziemia okrzemkowa

4.888 opinii:
Diatomit amorficzna ziemia okrzemkowa to produkt, który jest wykorzystywany w...
Zobacz ofertę

Colon C

4.8520 opinii:
Colon C to suplement diety w formie proszku. Niniejszy preparat wpływa korzystnie na...
Zobacz ofertę

Galospa

4.5812 opinii:
Tabletki Galospa to przeciwbólowy produkt leczniczy, o działaniu rozkurczającym mięśnie...
Zobacz ofertę

Colon Slim

4.5618 opinii:
Colon Slim to suplement diety stworzony z myślą o osobach, które chcą w końcu dobrze czuć...
Zobacz ofertę

Błonnik Z Ananasem + CLA

4.58 opinii:
Błonnik Z Ananasem + CLA to naturalny suplement diety w postaci tabletek...
Zobacz ofertę

Espumisan 100 mg/ml, krople doustne

4.56 opinii:
Espumisan 100 mg/ml, krople doustne to lek stosowany u osób, które zmagają się z...
Zobacz ofertę

Sollievo

4.4321 opinii:
Sollievo to suplement diety dostępny w postaci tabletek. Wskazaniem do stosowania suplementu...
Zobacz ofertę

Ulgix Total 3 w 1

4.3312 opinii:
Ulgix Total 3 w 1 jest suplementem diety, w skład którego wchodzą wyciągi roślinne z...
Zobacz ofertę

Colosan Ex z probiotykami proszek

4.339 opinii:
Colosan Ex z probiotykami to suplement diety dostępny w postaci proszku. Produkt jest polecany do...
Zobacz ofertę

NO-SPA Comfort

4.3241 opinii:
Lek NO-SPA Comfort to produkt wykorzystywany w leczeniu skurczu mięśni gładkich –...
Zobacz ofertę

Treści znajdujące się w serwisie supple.pl powstały po to, aby polepszyć kontakt jego Użytkownika z lekarzem, a nie po to, aby go zastąpić. Wynika to z informacyjno-edukacyjnego charakteru serwisu. Jeszcze przed zastosowaniem się do porad opartych na wiedzy specjalistycznej, w tym zwłaszcza medycznej, a zawartych w prowadzonym przez nas Serwisie wskazane jest bezwzględne zasięgnięcie opinii lekarza. Administrator nie ponosi konsekwencji wynikających z praktycznego wykorzystania zawartych w Serwisie informacji.