Dlaczego warto stosować suplementy medycyny ortomolekularnej?

Dlaczego warto stosować suplementy medycyny ortomolekularnej?

Dodano: 12-05-2015

suplementy

Medycyna ortomolekularna

Ponad 35 lat temu doktor Linus Pauling w swoich badaniach dokonał odkrycia, iż aby nasz organizm funkcjonował prawidłowo, powinniśmy mu dostarczać niezbędnych witamin oraz mikroelementów. Dzięki temu zachowamy równowagę w organizmie, a także przyczynimy się do wzmocnienia swojego systemu immunologicznego, dlatego w przyszłości unikniemy wielu chorób. Jednak niestety wciąż ten rodzaj medycyny jest mało popularny i tym samym niewiele osób jest świadomych zagrożeń. Tym samym aby cieszyć się zdrowiem, warto wprowadzić do swojej codziennej diety suplementy medycyny ortomolekularnej. Są to produkty, które w swoim składzie zawierają wyłącznie naturalne mikroelementy oraz witaminy, ponieważ jedynie tego typu wartości może przyswoić nasz organizm. Jednym z najbardziej popularnych produktów na rynku jest orthomol. Zazwyczaj sprzedawany jest w postaci proszku lub kapsułki. Regularnie stosowany pozwoli nam wzmocnić nasz układ odpornościowy oraz zminimalizować ryzyko wystąpienia wielu chorób.

Zalety suplementów ortomolekularnych

Stosowanie suplementów ortomolekularnych może przynieść nam jedynie korzyści. Jak już wcześniej wspomniano, wzmocnimy nie tylko swój organizm, ale również zapobiegniemy wielu chorobom. Ponadto polecany jest szczególnie dla osób po radioterapii oraz chemioterapii, różnego rodzaju infekcjach zapalnych i wirusowych, a także długich kuracjach antybiotykowych. Zwłaszcza wtedy zapotrzebowanie na odpowiednie suplementy wzrasta. Za pomocą leków ortomolekularnych możemy dostarczyć naszemu organizmowi niezbędny produkty, dzięki czemu okres rekonwalescencji może przebiegać znacznie szybciej. Ponadto dzięki temu, iż składniki ,które są zawarte w tego typu suplemencie zostały stworzone na bazie zasady synergii oraz komplementarności, gwarantuje nam to doskonałe współdziałanie cząsteczek na poziomie komórkowym. Warto pamiętać, iż składniki zawarte w tym produkcie są w pełni naturalne, dlatego jego stosowanie jest w pełni bezpieczne. W składzie możemy znaleźć między innymi witaminy z grupy A oraz E, a także C. Produkt zawiera wyciąg z białej herbaty oraz owoców granatu i imbiru, a także wyciąg z kurkumy, dlatego nasz organizm bez trudności przyswoi wspomniane składniki. 

Więcej informacji znajdziecie tutaj http://www.apo-discounter.pl/najlepsze-marki-orthomol-c-963_1050.html

Treści znajdujące się w serwisie supple.pl powstały po to, aby polepszyć kontakt jego Użytkownika z lekarzem, a nie po to, aby go zastąpić. Wynika to z informacyjno-edukacyjnego charakteru serwisu. Jeszcze przed zastosowaniem się do porad opartych na wiedzy specjalistycznej, w tym zwłaszcza medycznej, a zawartych w prowadzonym przez nas Serwisie wskazane jest bezwzględne zasięgnięcie opinii lekarza. Administrator nie ponosi konsekwencji wynikających z praktycznego wykorzystania zawartych w Serwisie informacji.