Czy suplementy na bazie zielonej kawy mogą powodować skutki uboczne?

Czy suplementy na bazie zielonej kawy mogą powodować skutki uboczne?

Dodano: 02-11-2014

odchudzanie zielona kawa

Wyciąg przygotowany z ziarna zielonej kawy stanowi całkowicie naturalny, a przez to bezpieczny rodzaj suplementu diety. W przeciwieństwie do niektórych popularnych suplementów na odchudzanie zalecanych przez specjalistów, w tym przypadku nie musimy obawiać się w zasadzie jakichkolwiek skutków ubocznych. Mogą one wynikać wyłącznie z zawartej w ziarnach kofeiny. Dlatego też jeżeli nie posiadasz żadnych przeciwskazań odnośnie kofeiny to w większości przypadków tabletki i inne produkty zawierające ekstrakt z zelonej kawy są całkowicie nieszkodliwe. 

Wybrałeś suplement z zieloną kawą zawierający kofeinę? 

Jeśli zdecydujesz się jednak na wybór suplementu z zawartością kofeiny, mogą Ci dokuczać niektóre skutki uboczne spośród których najczęściej obserwuje się:

•    problemy z bezsennością
•    pojawienie się stanu napięcia i niepokoju
•    bóle głowy i brzucha
•    nudności
•    zawroty głowy

W przypadku zażycia większej ilości kofeiny zawartej w kawie (większa dawka niż 300 - 400 mg w ciągu doby) możesz dodatkowo skarżyć się na migrenę, wyraźne pobudzenie, kołatanie serca oraz uczucie dzwonienia w uszach. Jeżeli Twój organizm wyjątkowo źle toleruje kofeinę, wtedy jedynym optymalnym rozwiązaniem okaże się zakup suplementu jej pozbawionego. 

Pozytywne właściwości suplementów z zielonej kawy 

Zielona kawa - również ta pozbawiona kofeiny - charakteryzuje się niezwykle pozytywnym wpływem na nasze zdrowie. Wszystko za sprawą bogatej zawartości antyoksydantów, które skutecznie neutralizują tworzące się w organizmie wolne rodniki. Jest to bardzo korzystny proces, gdyż ich nadmiar sieje ogromne spustoszenie w naszym ciele, przyczyniając się między innymi do powstawania nowotworów. Antyoksydanty są ponadto nazywane eliksirem młodości, ponieważ znacząco opóźniają proces starzenia się organizmu. 

Pamiętaj zatem, że przyjmując tradycyjne środki farmakologiczne wspomagające odchudzanie narażasz się na zachorowanie na wiele chorób oraz wystąpienie niezwykle dokuczliwych skutków ubocznych. Ich zażywanie przyczynia się bowiem do procesu niszczenia wątroby, depresji, wylewów, a nieraz także rozwoju nowotworów. Suplement diety z zielonej kawy spełnia wszelkie normy bezpieczeństwa, a jednocześnie wykazuje ogromną skuteczność w procesie odchudzania.

Szukasz najlepszego sposobu na odchudzanie?

Użytkownicy naszego serwisu dzielą się swoimi doświadczeniami dotyczącymi korzystania z różnych suplmentów i to właśnie dzięki ich opiniom możemy porównywać i wybierać najlepsze i najskuteczniejsze tego typu produkty na rynku. To właśnie dzięki waszej pracy stworzyliśmy ranking najlepszych suplementów z zieloną kawą, więc jeżeli szukasz skutecznego sposobu na pozbycie się zbędnych kilogramów to powinieneś do niego zajrzeć.

Treści znajdujące się w serwisie supple.pl powstały po to, aby polepszyć kontakt jego Użytkownika z lekarzem, a nie po to, aby go zastąpić. Wynika to z informacyjno-edukacyjnego charakteru serwisu. Jeszcze przed zastosowaniem się do porad opartych na wiedzy specjalistycznej, w tym zwłaszcza medycznej, a zawartych w prowadzonym przez nas Serwisie wskazane jest bezwzględne zasięgnięcie opinii lekarza. Administrator nie ponosi konsekwencji wynikających z praktycznego wykorzystania zawartych w Serwisie informacji.