5 rzeczy, które trzeba wiedzieć o liposukcji

5 rzeczy, które trzeba wiedzieć o liposukcji

Dodano: 15-06-2018

liposukcja

Tkanka tłuszczowa odkłada się bardzo łatwo, ale pozbycie się jej bywa strasznie trudne. Niektóre miejsca, takie jak uda, dolna część brzucha czy podbródek to miejsca, z których tkanka tłuszczowa szczególnie lubi się gromadzić. Gdy problem jest na tyle duży, że nie można go zignorować to warto rozejrzeć się za alternatywnymi sposobami. Jednym z nich jest właśnie liposukcja. Co powinno się o niej wiedzieć?

1. Walka z otyłością

Wbrew pozorom liposukcja nie jest sposobem na walkę z otyłością. Powinna być traktowana jako sposób usunięcia zbędnego tłuszczu. Zabieg pozwala na usunięcie nadmiernej tkanki tłuszczowej z trudnych do modelowania miejsc. Osoby otyłe przed przystąpieniem do zabiegu powinny najpierw zrzucić parę kilogramów. Skóra powinna być elastyczna, a skorzystanie z liposukcji wcześniej może spowodować, że pojawią się wiszące fałdki skóry.

2. Idealny kandydat do zabiegu

Liposukcja to zabieg modelowania sylwetki. Idealnym kandydatem do zabiegu jest osoba regularnie ćwicząca, borykająca się z problemem gromadzącego się tłuszczu w określonych obszarach. Często zdarza się tak, że prowadzi się aktywny tryb życia i ma się dopasowaną dietę, a tłuszcz uparcie odkłada się w niektórych miejscach.

3. Obszary, które podlegają zabiegowi

Liposukcja skupia się na rozbiciu miejscowym tkanek tłuszczowych, które mają tendencje do gromadzenia się w przeróżnych obszarach ciała. Najczęściej ma się do czynienia z nadmiarem tkanki na brzuchu, biodrach czy pośladkach. Dosyć często stosuje się też liposukcję na zewnętrznej i wewnętrznej stronie ud, na ramionach, podbródku czy nawet w okolicach kolan.

Liposukcję ud warto przeprowadzić w dobrej klinice w Warszawie. Źródło: http://www.christofferingves.pl/pl/liposukcja-warszawa

4. Przeciwwskazania

Wśród przeciwwskazań do wykonania zabiegu wymienia się przede wszystkim zaburzenia rytmu serce czy inne choroby z nim związane. Liposukcji nie mogą poddać się pacjenci cierpiący na cukrzycę, nadciśnienie, skazy naczyniowe czy zaburzenia krzepnięcia.

5. Efekt

Czas rekonwalescencji często trwa dosyć długo ze względu na skomplikowanie zabiegu. Należy nosić odzież uciskową w celu zmniejszenia obrzęków. Bardzo istotna jest dieta – uzupełnianie płynów i żelaza. Przez miesiąc po zabiegu nie powinno się angażować w wysiłek fizyczny. Jednakże zaleca się włączenie do codziennego życia ćwiczenia. Efekt liposukcji nie jest stały i bez odpowiedniej diety i ruchu tłuszcz będzie odkładał się w innych miejscach.

Jak każda operacja, liposukcja wymaga odpowiedniej wiedzy i doświadczenia ze strony lekarza. Uniknie się wtedy powikłań i komplikacji zdrowotnych.

Treści znajdujące się w serwisie supple.pl powstały po to, aby polepszyć kontakt jego Użytkownika z lekarzem, a nie po to, aby go zastąpić. Wynika to z informacyjno-edukacyjnego charakteru serwisu. Jeszcze przed zastosowaniem się do porad opartych na wiedzy specjalistycznej, w tym zwłaszcza medycznej, a zawartych w prowadzonym przez nas Serwisie wskazane jest bezwzględne zasięgnięcie opinii lekarza. Administrator nie ponosi konsekwencji wynikających z praktycznego wykorzystania zawartych w Serwisie informacji.