4 sposoby na to, by szybko zniszczyć swój organizm

4 sposoby na to, by szybko zniszczyć swój organizm

zdrowie

Na piękną sylwetkę oraz dobrą kondycję możemy pracować nawet przez wiele lat. Niekiedy czekamy na efekty bardzo długo, a z każdym rokiem jej osiągnięcie staje się coraz trudniejsze a utrzymanie wymaga szczególnie wytężonej pracy. Natomiast własny organizm można zrujnować dużo szybciej. Wystarczy tylko kilka miesięcy, by doprowadzić do koszmarnego efektu jakim będzie całkowite zmarnowanie tego na co pracowaliśmy przez wiele miesięcy. 

Brak snu

W momencie, gdy nie będzie odpowiedniej ilości snu nasz organizm bardzo szybko da o sobie znać. Potrzebuje on bowiem odpowiedniego czasu na wypoczynek. Gdy tego wypoczynku nie otrzyma na pewno zaczną się pojawiać przykre problemy a organizm straci wydolność. Zaczną nam przeszkadzać poszczególne zajęcia, które mamy do wykonania. Z każdym kolejnym etapem będziemy zauważać coraz większe problemy z myśleniem. Mogą pojawiać się zaburzenia łaknienia, bóle mięśni czy stawów. W przypadku bólu głowy mogą pojawiać się również dodatkowo bardzo silne ataki nerwów, stresu oraz negatywne elementy, które będą również nie do zniesienia przez nasz organizm. Szczególnie przykre będzie odczucie otępienia, brak sił motywacji do działania. Niekiedy może pojawiać się zniechęcenie do tego, by w ogóle podejmować jakieś działania. Z czasem zniszczony będzie układ nerwowy oraz uszkodzona kora mózgowa. 

Alkohol 

Gdy będzie się piło alkohol w nadmiernej ilości można bardzo szybko doprowadzić do zniszczenia swojej wątroby. Jej stałe uszkodzenie nie wymaga długiego czasu. Alkohol tragicznie działa również na nasz mózg. Na początku będziemy odczuwać problemy z pamięcią, koncentracją. Z czasem zaczniemy tracić sprawność umysłową. Osoby uzależnione od alkoholu bardzo często odczuwają kurczenie się mózgu. Gdy alkohol jest pity długotrwało będą się również pojawiać problemy związane z koordynacją ruchową. Z czasem nie będziemy już mieli zdolności do uczenia a dalej również zapamiętywania. Pojawiać się będą problemy z pamięcią wsteczną. Jeśli alkohol spożywa się długotrwale trzeba również liczyć się z niedoborami tiaminy w organizmie i pojawianiem się depresji oraz zmniejszeniem odporności.

Papierosy

Oczywiście papierosy będą najbardziej szkodzić naszym płucom, jednak to nie jedyne ich działanie. Będą one również wpływać na nasz oddech oraz prowadzić do zdecydowanie wyższego ciśnienia tętniczego. Z czasem mogą również doprowadzić do choroby niedokrwiennej serca. Wielu nałogowych palaczy musi również zmagać się z rakiem płuc, krtani, przełyku czy żołądka. Niekiedy u takich osób pojawia się również rak pęcherze moczowego, nerek, wargi języka oraz jamy ustnej. Palenie będzie również skutecznie prowadzić do zniszczenia układu oddechowego i problemów z odbytnicą. Papierosy niszczą zęby oraz oczy i trzustkę. Wystarczy palić przez kilka lat dziennie jedną paczkę i nasz organizm będzie mocno zniszczony. 

Drastyczne zmiany wagi

Również pojawiające się zmiany wagi mogą mieć zły wpływ na nasz organizm, który nie będzie w stanie tak szybko dostosować się do nowych warunków, w których będzie pracował. W takiej sytuacji pojawia się wysuszenie skóry, traci ona swoją sprężystość a mięśnie stają się słabsze i wiotczeją. Gdy na wadzę będzie się bardzo szybko przybierać będzie trzeba również liczyć się z tym, że stawy będą nadmienię obciążane i tym samym mogą pojawić się liczne problemy. Przy odchudzaniu natomiast następuje wypłukiwanie witamin i mineralnych składników, dlatego organizm będzie słabnął. Coraz słabsze będą włókna mięśniowe, a samopoczucie będzie dużo gorsze.
 

Ranking zamienników Najlepsze produkty - zdrowie

Revitasens

5.033 opinii:
Revitasens to suplement diety dostępny w postaci kapsułek....
Zobacz ofertę

Olej Lniany Tłoczony Na Zimno

4.8312 opinii:
  Nie bez powodu olej lniany tłoczony na zimno uznawany jest za jedne z najzdrowszych...
Zobacz ofertę

HerbaPini

4.717 opinii:
HerbaPini to preparat dostępny w postaci syropu. Preparat w szczególności rekomendowany...
Zobacz ofertę

Immunofort

4.510 opinii:
Immunofort  to lek roślinny stosowany w krótkoterminowym leczeniu przeziębień oraz...
Zobacz ofertę

Maść na odciski Hasco

4.437 opinii:
Maść na odciski Hasco to preparat przeznaczony do usuwania odcisków. Preparat wykazuje...
Zobacz ofertę

Extraspasmina

4.410 opinii:
Lek Extraspasmina to produkt złożony dostępny w formie twardych kapsułek. Preparat jest...
Zobacz ofertę

Sinecod

4.3129 opinii:
Syrop Sinecod to nieopioidowy lek przeciwkaszlowy o działaniu ośrodkowym. Stosowany jest w...
Zobacz ofertę

Tantum Verde Forte

4.297 opinii:
Tantum Verde Forte to preparat dostępny w postaci aerozolu. Preparat przeznaczony jest do...
Zobacz ofertę

Essetil COMPLEX

4.258 opinii:
Essetil Complex  jest suplementem, który opiera się na składnikach naturalnych....
Zobacz ofertę

Thiocodin

4.230 opinii:
Tabletki Thiocodin to lek w postaci tabletek skierowany dla osób, których...
Zobacz ofertę

Treści znajdujące się w serwisie supple.pl powstały po to, aby polepszyć kontakt jego Użytkownika z lekarzem, a nie po to, aby go zastąpić. Wynika to z informacyjno-edukacyjnego charakteru serwisu. Jeszcze przed zastosowaniem się do porad opartych na wiedzy specjalistycznej, w tym zwłaszcza medycznej, a zawartych w prowadzonym przez nas Serwisie wskazane jest bezwzględne zasięgnięcie opinii lekarza. Administrator nie ponosi konsekwencji wynikających z praktycznego wykorzystania zawartych w Serwisie informacji.