4 sposoby na to, by szybko zniszczyć swój organizm

4 sposoby na to, by szybko zniszczyć swój organizm

odchudzanie bezsenność uzależnienie od nikotyny alkohol stres

Na piękną sylwetkę oraz dobrą kondycję możemy pracować nawet przez wiele lat. Niekiedy czekamy na efekty bardzo długo, a z każdym rokiem jej osiągnięcie staje się coraz trudniejsze, a utrzymanie wymaga szczególnie wytężonej pracy. Natomiast własny organizm można zrujnować dużo szybciej. Wystarczy tylko kilka miesięcy, by doprowadzić do koszmarnego efektu jakim będzie całkowite zmarnowanie tego na co pracowaliśmy przez wiele miesięcy. 

Brak snu

W momencie, gdy nie będziemy dbać o odpowiednią ilość snu, nasz organizm bardzo szybko da o sobie znać. Potrzebuje on bowiem odpowiedniego czasu na wypoczynek. Gdy tego wypoczynku nie otrzyma, na pewno zaczną się pojawiać przykre problemy, a organizm straci wydolność. Przy niedostatecznym wysypianiu się lub w przypadku bezsenności zaczną nam przeszkadzać poszczególne zajęcia, które mamy do wykonania. Z każdym kolejnym etapem będziemy zauważać coraz większe problemy z logicznym myśleniem.

Mogą pojawiać się zaburzenia łaknienia, bóle mięśni czy stawów. W przypadku bólu głowy mogą pojawiać się również dodatkowo bardzo silne stany napięcia nerwowego, dotkliwego stresu oraz negatywne elementy, które będą również nie do zniesienia przez nasz organizm. Szczególnie przykre będzie odczucie otępienia, brak sił i motywacji do działania. Niekiedy może pojawiać się zniechęcenie do tego, by w ogóle podejmować jakieś działania. Z czasem zniszczeniu ulegnie układ nerwowy oraz kora mózgowa. 

Alkohol 

W przypadku picia alkoholu w nadmiernej ilości można bardzo szybko doprowadzić do zniszczenia swojej wątroby. Jej stałe uszkodzenie nie wymaga długiego czasu. Alkohol działa destrukcyjnie również na nasz mózg. Na początku będziemy odczuwać problemy z pamięcią, koncentracją. Z czasem zaczniemy tracić sprawność umysłową. Gdy alkohol jest pity długotrwale, będą się również pojawiać problemy związane z koordynacją ruchową.

Z czasem nie będziemy już mieli zdolności do efektywnego uczenia się, jak również zapamiętywania. Pojawiać się będą problemy z pamięcią wsteczną. Jeśli alkohol spożywa się długotrwale trzeba również liczyć się z niedoborami tiaminy w organizmie, pojawianiem się depresji oraz zmniejszeniem odporności.

Papierosy

Oczywiście papierosy będą najbardziej szkodzić naszym płucom, jednak to nie jedyne ich działanie. Będą one również wpływać niekorzystnie na nasz oddech oraz prowadzić do podwyższenia ciśnienia tętniczego. Z czasem mogą również doprowadzić do choroby niedokrwiennej serca. Wielu nałogowych palaczy może zmagać się również z nowotworem płuc, krtani, przełyku czy żołądka. Niekiedy u takich osób pojawia się również rak pęcherze moczowego, nerek, wargi, języka oraz jamy ustnej.

Palenie będzie również skutecznie prowadzić do zaburzenia pracy układu oddechowego i problemów z odbytnicą. Papierosy niszczą zęby oraz oczy i trzustkę. Wystarczy palić przez kilka lat dziennie jedną paczkę i nasz organizm będzie mocno zniszczony. Warto zatem skorzystać ze sprawdzonych sposobów na rzucenie palenia.

Drastyczne zmiany wagi

Również pojawiające się nagłe zmiany wagi mogą mieć zły wpływ na nasz organizm, który nie będzie w stanie tak szybko dostosować się do nowych warunków, w których będzie sprawnie pracował. W takiej sytuacji pojawia się wysuszenie skóry, traci ona swoją sprężystość a mięśnie stają się słabsze i wiotczeją.

Przy szybkim przybieraniu na wadze trzeba natomiast liczyć się z tym, że stawy będą nadmienię obciążane i tym samym mogą pojawić się liczne problemy związane z ich funkcjonowaniem. Przy nieracjonalnym i drastycznym odchudzaniu natomiast następuje wypłukiwanie witamin i składników mineralnych, dlatego organizm jest coraz słabszy, a samopoczucie dużo gorsze.

Ranking zamienników Najlepsze produkty - stres

Mind Up - Energy for mind

4.9730 opinii:
Suplement diety Mind Up - Energy for mind to naturalny produkt dostępny w postaci kapsułek....
Zobacz ofertę

Doppelherz Aktiv Magnez + B6 Forte

4.9213 opinii:
Doppelherz Aktiv Magnez + B6 Forte to suplement diety dostępny w postaci tabletek przeznaczony du...
Zobacz ofertę

Magvit B6

4.9111 opinii:
Magvit B6 to produkt leczniczy dostępny w postaci tabletek. Wskazaniem do ich stosowania jest...
Zobacz ofertę

Olimp Żeń-Szeń Vita-Complex

4.910 opinii:
Olimp Żeń-Szeń Vita-Complex to suplement diety dostępny w postaci kapsułek, który jest w...
Zobacz ofertę

Asmag tabletki

4.888 opinii:
Asmag to lek dostępny w postaci tabletek. Produkt leczniczy jest przeznaczony dla osób,...
Zobacz ofertę

Asmag B

4.867 opinii:
Asmag B to produkt leczniczy dostępny w postaci tabletek. Wskazaniem do stosowania niniejszego...
Zobacz ofertę

Nervogran

4.867 opinii:
Nervogran to produkt leczniczy w postaci granulatu do stosowania tradycyjnie, pomocniczo...
Zobacz ofertę

Lecytyna 300

4.836 opinii:
Kapsułki Lecytyna 300 to suplement diety wskazany do stosowania jako uzupełnienie codziennej diet...
Zobacz ofertę

Nervinum Fix

4.836 opinii:
Nervinum Fix to produkt leczniczy w postaci herbatki do zaparzania w stanach napięcia...
Zobacz ofertę

Asmag Forte

4.836 opinii:
Asmag Forte to produkt leczniczy dostępny w postaci tabletek. Preparat w...
Zobacz ofertę

Treści znajdujące się w serwisie supple.pl powstały po to, aby polepszyć kontakt jego Użytkownika z lekarzem, a nie po to, aby go zastąpić. Wynika to z informacyjno-edukacyjnego charakteru serwisu. Jeszcze przed zastosowaniem się do porad opartych na wiedzy specjalistycznej, w tym zwłaszcza medycznej, a zawartych w prowadzonym przez nas Serwisie wskazane jest bezwzględne zasięgnięcie opinii lekarza. Administrator nie ponosi konsekwencji wynikających z praktycznego wykorzystania zawartych w Serwisie informacji.