10 POWODÓW DLA KTÓRYCH WARTO REGULARNIE ĆWICZYĆ

10 POWODÓW DLA KTÓRYCH WARTO REGULARNIE ĆWICZYĆ

ćwiczenia sport odchudzanie

Na pewno nie raz słyszeliście, że aktywność fizyczna działa pozytywnie na nasz organizm ale też umysł. Nie ma nic lepszego, co możesz uczynić dla swojego ciała, jak regularna aktywność fizyczna  To coś więcej niż budowa mięśni czy utrata wagi. Poznaj 10 głównych powodów, dla których warto regularnie ćwiczyć.

1. DUŻY KOP POZYTYWNEJ ENERGII

Dzięki ćwiczeniom jesteśmy pełni energii i pozytywnie nastawieni do czekającego nas dnia. Jeśli więc czeka cię ciężki dzień pełen wyzwań, nie możesz zafundować sobie nic lepszego jak poranne ćwiczenia. Dzięki temu dzień minie ci przyjemnie przez skumulowaną podczas ćwiczeń energię.

2. ZMNIEJSZENIE STRESU

Ruch powoduje spalanie kortyzolu, który jest hormonem stresu. Regularne uprawianie ćwiczeń przyczynia się zatem do ogólnego obniżenia poziomu stresu w organizmie. Co za tym idzie? Każda dotychczas stresująca sytuacja od teraz będzie dla ciebie tylko kolejnym wyzwaniem do rozwiązania, bez większych stresów.

3. POPRAWA JAKOŚCI SNU

Od teraz nie musisz martwić się o nieprzespane noce, zniknie też problem z porannym wstawaniem, to dlatego że aktywność fizyczna przyczynia się do poprawy jakości snu. Staje się on głęboki i zdrowy. Po takim śnie wstajesz rześki i gotowy na nowy dzień.

4. W ZDROWYM CIELE ZDROWY DUCH

Dzięki ćwiczeniom nie tylko poprawia się nasza kondycja fizyczna ale też psychiczna. Zaczynamy spoglądać na życie z nowej perspektywy, wzrasta nasza samoocena, zmniejsza się poziom stresu, a endorfiny zmieniają nasz stosunek do dotychczas trudnych sytuacji.


 

Zobacz także: Zumba - fitness, odchudzanie i świetna zabawa!


5. POPRAWA ZDROWIA

Nie bez przyczyny mówi się, że sport to zdrowie. Ćwiczenia wzmacniają kości, korygują naszą postawę ciała, ale też wzmacniają siłę mięśnia sercowego oraz poprawiają krążenie krwi. Badania wykazały, że osoby regularnie uprawiające sporty są o połowę bardziej odporne na zachorowania, niż osoby, które unikają ćwiczeń.

6. WIĘKSZA PEWNOŚĆ SIEBIE

Dzięki pozytywnym zmianom, jakie zachodzą w naszym organizmie na skutek ćwiczeń, zaczynamy się sobie coraz bardziej podobać, a co za tym idzie też akceptować to kim jesteśmy. Samoakceptacja natomiast przyczynia się bezpośrednio do wzrostu pewności siebie. Dzięki temu poprawia się też nasz komfort psychiczny i stajemy się bardziej otwarci na nowe znajomości.

7. LEPSZY SEKS

Dzięki pozytywnemu wpływowi ćwiczeń na krążenie, wpływają one też na zmniejszenie zaburzeń erekcji u mężczyzn. Dodatkowo badania wykazały, że regularna aktywność fizyczna wpływa korzystnie na jakość doznań podczas stosunku.

8. LEPSZA PAMIĘĆ

Badania wykazały, że dzięki ćwiczeniom, szczególne aerobowym, możemy zapobiec procesom utraty pamięci. Aktywność fizyczna przyczynia się bowiem do rozwoju hipokampa, którego zmniejszanie się jest główną przyczyną utraty pamięci. Ćwiczenia skutecznie hamują ten proces, efektem czego jest lepsza koncentracja i pamięć.

9. ORGANIZACJA CZASU

Wszyscy jesteśmy zabiegani i często brak nam czasu na chwilę dla siebie. Decydując się na aktywność fizyczną, zaczynamy znajdować czas tam gdzie wcześniej go nie było. Po pewnym czasie zauważymy jak udaje nam się zaplanować cały dzień tak by móc wygospodarować dla siebie dodatkową godzinę czy dwie.

10. OPÓŹNIENIE PROCESÓW STARZENIA SIĘ

Dzięki dotlenianiu swojego organizmu poprzez ćwiczenia przyczyniamy się do opóźnienia procesów starzenia się naszego ciała jak i umysłu. Regularna aktywność zwiększa pojemność serca, obniża ciśnienie krwi i zmniejsza puls spoczynkowy dodatkowo wzmacniamy stawy i mięśnie, które szczególnie narażone są na kontuzje u osób starszych, które nie uprawiają sportu.

Powodów dla których warto regularnie ćwiczyć można mnożyć i mnożyć. Warto by każdy z nas miał taką listę, do której będzie mógł wrócić w chwilach słabości, kiedy zupełnie nie będzie nam się chciało iść poćwiczyć. Doda nam ona motywacji ale też przypomni po co to wszystko robimy!

 

 

Ranking zamienników Najlepsze produkty - sport

Trec Solid Mass

5.08 opinii:
Trec Solid Mass to wysokiej klasy suplement diety,...
Zobacz ofertę

Gear Mass Shock

5.06 opinii:
Gear Mass Shock, suplement diety Wielu mężczyzn marzy o atletycznej budowie ciała. Niemniej,...
Zobacz ofertę

Olimp Carbonox

5.07 opinii:
Olimp Carbonox to odżywka w postaci proszku dostępna w kilku smakach, polecana dla...
Zobacz ofertę

Olimp Whey Protein Complex

4.910 opinii:
Olimp Whey Protein Complex to środek spożywczy specjalnego przeznaczenia żywieniowego,...
Zobacz ofertę

Olimp Żeń-Szeń Vita-Complex

4.910 opinii:
Olimp Żeń-Szeń Vita-Complex to suplement diety dostępny w postaci kapsułek, który jest w...
Zobacz ofertę

Fitmiss Bcaa

4.836 opinii:
FitMiss BCAA jest produktem aminokwasowym o doskonałej formule. Suplement chroni mięśnie...
Zobacz ofertę

Olimp Aakg

4.836 opinii:
Olimp AAKG Extreme to suplement diety w formie kapsułek, który zawiera w swoim składzie...
Zobacz ofertę

Olimp Iso Plus

4.836 opinii:
Olimp Iso Plus to bardzo dobrze przygotowany koncentrat w proszku, który będzie służył do...
Zobacz ofertę

Olimp Anabolic Amino 5500

4.758 opinii:
OLIMP  Anabolic Amino 5500  to produkt zawiera kompleks peptydów i wolnych...
Zobacz ofertę

Olimp BCAA Mega Caps 1100

4.758 opinii:
Olimp BCAA Mega Caps 1100 zawiera aminokwasy rozgałęzione (L-izoleucynę, L-leucynę,...
Zobacz ofertę

Treści znajdujące się w serwisie supple.pl powstały po to, aby polepszyć kontakt jego Użytkownika z lekarzem, a nie po to, aby go zastąpić. Wynika to z informacyjno-edukacyjnego charakteru serwisu. Jeszcze przed zastosowaniem się do porad opartych na wiedzy specjalistycznej, w tym zwłaszcza medycznej, a zawartych w prowadzonym przez nas Serwisie wskazane jest bezwzględne zasięgnięcie opinii lekarza. Administrator nie ponosi konsekwencji wynikających z praktycznego wykorzystania zawartych w Serwisie informacji.