Proste ćwiczenia na poprawę wzroku

Proste ćwiczenia na poprawę wzroku

Dobry wzrok jest tak naprawdę jak skarb i na pewno warto się o niego troszczyć. W związku z tym można poświęcić chwilę na wykonywanie różnorakich ćwiczeń, dzięki którym będzie można cieszyć się doskonałym wzrokiem przez długie lata. Ćwiczenia te można wykonywać praktycznie wszędzie, co na pewno jest korzystne. 

Ćwiczenia oczu

Ćwiczenia wykonywane z myślą o oczach powinno się robić powoli i bardzo dokładnie. Trzeba jednocześnie dbać o to, by być dobrze rozluźnionym. Oddech w czasie wykonywania takich ćwiczeń musi być miarowy, spokojny, głęboki. Zanim rozpoczniemy trening, warto sobie rozmasować kark i wykonać proste ćwiczenia rozciągające ciało. Trzeba także umyć dokładnie dłonie. 

  1. Na początek stajemy prosto i zamykamy oczy, bierzemy głęboki wdech, wykonujemy skłon i zatrzymujemy się jakiś czas w takiej pozycji. Potem prostujemy się, wypuszczamy powietrze i otwieramy szeroko oczy. Mrugamy kilka razy, ruszamy gałkami ocznymi i powtarzamy takie ćwiczenie jeszcze 9 razy. 
  2. Następnie bierzemy głęboki wdech, patrzymy na czubek nosa i robiąc wydech na najbardziej odległy punkt otoczenia. Robimy takie ćwiczenie również 10 razy.
  3. Następne ćwiczenie rozgrzewa mięśnie gałki ocznej. Wykonuje się je około 4 razy. Patrzymy po skosie i kierujemy wzrok w górę i w lewo. Potem przenosimy w dół oraz w prawo. Następnie zmieniamy strony i poruszamy na koniec w górę, w dół na prawo i w lewo. 
  4. Stajemy przed oknem, kierujemy twarz na słońce. Następnie zamykamy oczy i czujemy, jak promienie słońca wchodzą pod powieki. Kręcimy powoli głową w prawo i w lewo przez około 2-3 minuty. Na koniec oczy otwieramy powoli oraz często mrugamy. Zostajemy w takiej rozluźnionej pozycji przez chwilę. Takie ćwiczenie nazywane jest naświetlaniem, czasami solaryzacją. 
  5. Na koniec jeszcze jedno bardzo znane ćwiczenie określone jako palming. Siadamy przy biurku i łokcie opieramy o blat. Staramy się nie garbić. Wnętrzem dłoni zasłaniamy otwarte oczy i odcinamy dostęp światła. Dążymy do tego, by przywołać sobie miłe wspomnienie i odtworzyć sobie związane z tym obrazy. Oddychamy głęboko, otwieramy oczy i mrugamy. Następnie zamykamy powieki i rozluźniamy łuk brwiowy. Wolno przesuwamy gałki oczne w lewo i w prawo i tak pięć razy. Na koniec ćwiczenie, które polega na tym, że śledzimy ruch ołówka. Zakrywamy jedno oko dłonią, a drugą unosimy ołówek na wysokość oka odsłoniętego. Ołówkiem zataczamy kółka i nie odrywamy wzroku od rysika. Następnie zmieniamy kierunek zataczania kółek. Wykonujemy takie ćwiczenie potem dla drugiego oka.

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.